1. Uzman
  2. Melisa MİNAZ
Melisa MİNAZ

Melisa MİNAZ

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 175
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 250

Hakkında

Ben psikolog Melisa Minaz. Ankara yıldırım beyazıt üniversitesi psikoloji bölümünü 2.likle tamamladım. Maltepe üniversitesi klinik psikoloji programında tam burslu olarak tez asamaşındayım. Yüksek lisans supervizyonu kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi odaklı aktif olarak danışan görmekteyim. Yetişkinlerle online ve yüz yüze çalışmaktayım. Çocuklara yönelik egitimlerim bulunmaktadır, çocuklarla sadece yüz yüze olacak şekilde çalışmaktayım. Duygu durum bozuklukları(distimik bozukluk, major depresyon, bipolar bozukluk). anksiyete bozuklukları(obsesif kompulsif bozukluk. sosyal fobi. panik bozukluk. yaygin anksiyete bozukluğu). öfke problemleri. iliskisel problemler. cinsel işlev bozuklukları alanlarında çalışmaktayım. Yüz yüze olan seanslar Moda/Kadikoy adresinde yapılacaktır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapide danışanın getirdiği, hayatında zorluk yaratan,bas etmekte destek aradığı her türlü problem üzerinden konuşulmaktadır. İlk görüşmeler değerlendirme görüşmesidir. Danışani ve sorununu anlamaya yönelik görüşmelerdir. Değerlendirme görüşmesi birden fazla seans sürebilir. Ardından hem terapist hem danışan hedefler ve amaclar konusunda ortak fikirdeyse psikoterapi süreci baslamaktadır. Seanslar 45 dakika sürmektedir. Danışanla terapistin ortak kararı ile terapi surecinin sonlanması gerçekleşir. Bu süreç danışanın bireysel özellikleri ile farklılaşmaktadır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (65+) Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Maltepe Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Ankara Yildirim Beyazit Universitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Cinsel Terapi - Citeb - 15.3.2022 Aile Ve Çift Terapisi - Citeb - 15.3.2022 Boşanma Terapisi - Citeb - 15.3.2022 Çocuk Testleri - Psikoterapist - 27.12.2019 Çocuk Resimlerinin Analizi - Psikoterapist - 27.12.2019 Masal Terapisi - Psikoterapist - 4.7.2020 Bilissel Davranışçı Terapi Eğitimi - Maltepe Üniversitesi Supervizyon - 22.3.2022

Danışan Yorumları