1. Uzman
  2. Mert BERBER
Mert BERBER

Mert BERBER

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 620
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 650

Hakkında

Merhaba, Ben Uzman Klinik Psikolog Mert Berber. Psikoloji lisans eğitimimi İstanbul Aydın Üniversitesi'nde tamamladım ve ardından Klinik Psikoloji alanında uzmanlaşmak için aynı üniversitenin Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Bu süreçte, Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri alarak, danışanlarıma en iyi şekilde yardımcı olmak için gereken araçlara sahip oldum. Ayrıca, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde staj yaparak klinik deneyim kazandım. Burada, farklı ruh ve sinir hastalıklarıyla mücadele eden hastalarla çalışma fırsatı buldum ve bu deneyim, benim için değerli bir öğrenme kaynağı oldu. Her seansımda, kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimsemek ve her bireyin benzersiz ihtiyaçlarına odaklanmak benim için çok önemlidir. Aynı zamanda psikoloji alanındaki son gelişmeleri yakından takip ederek, danışanlarıma en güncel ve etkili terapötik yöntemleri sunabilme amacıyla kendimi sürekli olarak geliştirmeye devam ediyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi genellikle ne kadar süreceğini bilmediğimiz bir yolculuktur. Danışanın problemlerinin sayısı, problemlerin ciddiyeti, sürecin ilerleme hızı gibi etkenlerin hepsi terapi sürecini etkileyebilir. Her yolculukta olduğu gibi terapi sürecinde de öncesinden bir plan hazırlanması gerekir. Terapide sürecinde ise planımızı ilk seansta hazırlarız ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak bir yolculuğa çıkarız.


Terapi süreciyle ilgili diğer bilgiler ise şunlardır. Seans süresi 45 dakikadır. Seans sıklığı ise danışanın mevcut durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Genellikle haftada bir veya iki haftada bir görüşme sağlanmaktadır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Davranışçı Terapi Şema Terapi

Eğitimler

İstanbul Aydın Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Aydın Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Henüz sertifika bilgisi girilmemiş.

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
E... Y... - 8 ay önce
Daha ilk seanstan memnun kaldım. Daha önce de başka bir psikologdan randevu aldım ama ilk seansı aldığımı anlamadım bile Mert beyle terapilere devam edeceğim. Yol alacağımıza eminim.

(*)(*)(*)(*)(*)
A... A... - 2 yıl önce
Mert beyden yaklaşık 4 aydır terapi alıyorum.yaklasimlari ve yönlendirmeleri oldukça başarılı çok tesekur ederim

(*)(*)(*)(*)(*)
E... Ö... - 2 yıl önce
Mert bey oldukça iyi takip sağlayan,ilgili,her zaman rahatça ulaşım sağlayabildiğiniz,hep destek veren ve güzel ilerlemeler sağlamak için her zaman elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan uzman psikolog.Kendisinden çok çok memnunum,gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.
Toplam 4 yorum. Tümünü Gör