1. Uzman
  2. Merve Behice AL
Merve Behice AL

Merve Behice AL

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben psikolojik danışman Merve Behice AL. Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans bölümünden "şeref öğrencisi" olarak mezun oldum. Şu anda uzmanlığımı almak için Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum. Şimdiye kadar çeşitli devlet ve özel okullarda stajyerlik yapma fırsatım oldu. Birçok sosyal hizmet kuruluşu ve derneklerde gönüllü eğitimlere katıldım. Aynı zamanda özel bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde rehber öğretmenlik deneyimim oldu. Şu anda online olarak bireysel psikolojik danışma hizmeti veriyorum. Psikolojik danışma seanslarımda uygulayıcı sertifikasına sahip olduğum Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü, terapötik kartlar, enneagram, çocuk değerlendirme testleri ve çeşitli yetişkin psikolojik testlerinden yararlanıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik danışma, bireylerin hayatlarına yön vermek, değişmek, baş edebilmek ve yaşantılarına anlam kazandırmak istedikleri konular ile ilgili eleştirilmeden, çeşitli farkındalıklar kazanarak yardım alabildikleri bir ruh sağlığı hizmetidir. Psikolojik danışma oturumlarında danışan gizliliği esastır ve her iki taraf için de bu gizlilik "Bilgilendirilmiş Onam Formu" ile güvence altına alınır. Danışma süreci, haftada bir ya da iki haftada bir yapılan oturumlarla ilerler ve 8-20 seans sürebilmektedir. Seans süresi 50 dakikadır. Danışma sürecinin en önemli bileşeni danışanın kendini açması, sürece gönüllü olması ve terapistle kurulan güven ilişkisidir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Eskişehir Osmangazi Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Kişilerarası İlişkiler Grupla Psikolojik Danışma Programı - Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Birimi - 20.12.2017 120 Saatlik İşaret Dili Programı - Meb Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü - 28.5.2018 Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi - Life Psikolojik Danışmanlık Merkezi - 7.6.2020 Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi - Balat Psikoloji - 21.10.2021 Agte Uygulayıcı Eğitimi - Psikoloji Eğitim Akademisi - 4.1.2022 Sağlıklı Çift İlişkisi- Çiftlerle Nasıl Çalışırız Eğitimi - Paradoks Psikoloji - 4.1.2022 Enneagram Uygulayıcı Sertifikası - İlk Yaşam Psikoloji-frezya Eğitim Ve Danışmanlık - 14.5.2022 Cinsel Terapi Katılım Belgesi - Pozitif Bilimler Akademisi - 16.5.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifika - Pozitif Bilimler Akademisi - 31.5.2022 Çocukluk Çağı Depresyonu Eğitimi Katılım Sertifikası - Hifa Psikoloji - 21.7.2022

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
Maju - 2 ay önce
Güleryüzlü yapısıyla insana başlar başlamaz güven veren bir uzman. Sorduğu sorularla ve yaklaşımlarıyla doğru tedaviyi uyguladığını düşünüyorum. Genç yaşına rağmen tecrübeli ve bilgili.
Toplam 1 yorum.