1. Uzman
  2. Meryem KALYON
Meryem KALYON

Meryem KALYON

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Obsesif Kompulsif Bozukluk, Çatışma Çözme Becerileri, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Obsesif Kompulsif Bozukluk, Çatışma Çözme Becerileri, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 100
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, Ben, Psikolojik Danışman Meryem Kalyon. Uşak Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Uşak'ta çeşitli dereceli okullarda iki dönem boyunca okul psikolojik danışmanı olarak görev yaptım. Lisans eğitimim sırasında da üniversite öğrencilerine bireysel danışmanlık desteği verdim. Ruhsal rahatsızlıkların nedenlerini açıklarken bilimsel temellere dayanan ve dünyanın en çok kabul gören tekniklerinden biri olan Bilişsel Davranışçı Terapi tekniğini kullanmaktayım. Lisans eğitimim boyunca kendimi geliştirmek ve danışanlarıma daha çok fayda sağlayabilmek adına pek çok mesleki eğitim almış bulunmaktayım. Aktif olarak NEWSPDR bünyesinde yer alan pek çok çalışmada yer almaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Danışmada size eşlik eden danışman profesyoneldir ancak aynı zamanda sizin güven duyduğunuz kişidir.

Danışman her zaman ve her şeye rağmen sizin yanınızdadır ve sizi yargılamaz, sizi koşulsuz olarak kabul eder. Danışmanın danışma süreci boyunca yaptığı sizi tüm yönleriniz ile anlamak, düşünce ve duygu dayanaklarınızı keşfetmek ve bunları sizin kabul ettiği gibi anlamak, empati kurmaktır. Danışman sizi elinizden tutar ve sizinle birlikte bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta danışman size eşlik eder.


Ancak unutmamalısınız ki hiçbir terapistin elinde sihirli değnek yoktur ve yolculuğu en iyi şekilde geçirebilmek için sizin de çaba göstermeniz gereklidir. Öyle ki terapiye istekli olmaz ve terapiye aktif bir şekilde katılmazsanız kişiliğinizi ve geçmişsinizi tüm çıplaklığıyla göremezsiniz. Aktif olarak terapiye katılmanızın yanında terapist ile sıcak ve yakın bir ilişki kurmak da bu amaç için önemlidir.


Son olarak sizinle gerçekleştireceği her danışma yaklaşık olarak 50 dk sürmektedir. Meslek etiği kapsamında konuşulanlar danışman- danışan arasında kalacaktır.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Gestalt Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Sanat Terapisi Oyun Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi

Eğitimler

Uşak Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Newspdr - 29.11.2020 Oyun Terapisi - Newspdr - 12.12.2020 Çocuklarda Resim Analizi Ve Projektif Testler - Newspdr - 13.2.2021 Sanat Terapisi - Newspdr - 27.3.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Newspdr - 24.4.2021 Kriz Danışmanlığı Eğitimi - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 1.7.2021 Pdr Ve Psikoloji Öğrencilerine Yönelik Mesleğe Hazırlık Programı - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 30.6.2020 Çocuklarla Görüşme Teknikleri Eğitimi - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 21.4.2021 Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 17.12.2020 Yas Danışmanlığı Eğitimi - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 1.7.2020 Masal Terapistliği Uygulayıcı Eğitimi - Biruni Üniversitesi - 3.5.2021 Klinik Görüşme Teknikleri - Ares Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 8.6.2021 Ankara Gelişim Envanteri (agte) Eğitimi - Türkiye Psikologlar Derneği - 27.11.2020 Burdon Dikkat Testi - Ares Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 10.11.2020 Porteus Labirentleri - Ares Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 10.11.2020

Danışan Yorumları