1. Uzman
  2. Nazife YAĞBASANLAR
Nazife YAĞBASANLAR

Nazife YAĞBASANLAR

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 800
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1200

Hakkında

İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikolojik danışmanlık ve rehberlik İngilizce lisans sürecimi onur derecesi ile okul beşincisi olarak bitirdim . Ardından 2020 senesinde Yüksek lisans sürecime başladım ve Klinik Psikoloji alanında onur derecesi ile uzmanlığımı aldım. Lisans ve Yüksek Lisans sürecinde her zaman çalışmayı , araştırmayı seven alanında yenilikleri takip eden bir uzman olmaya önem verdim. Prof.Dr Ebru Şalcıoğlu önderliğinde yürütülen Bilişsel ve Davranışçı Terapi Klinik Uygulayıcısı sertifikası almaya hak kazandım ve bilişsel ve davranışçı terapi ekolünü kapsayan Süpervizyon sürecinden geçtim. Hala aktif bir şekilde seanslarımın ve uzmanlığımın etkinliğini arttırmak amacı ile Süpervizör desteği alıyorum. Çocuk, ergen ve yetişkin seanslarımı yüz yüze görüşmelerini gerçekleştirdiğim Ataşehir de bulunan klinikte almaktayım . Yüz yüze seanslar hakkında bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz. Size uygun saat ve gün için yüz yüze seans ayarlaması yapılmaktadır.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

  • Terapi , sizin(danışanın) kendinizi ifade etmeniz , kendi benliğiniz hakkında farkındalığınızı arttırıp kendinizi daha iyi tanımanızı , bastırdığınız duygu ve düşünceleri karşılıklı seanslarda açık bir iletişim kurarak ifade edebilme fırsatı bulduğunuz profesyonel bir tutum ve çalışmalarla yürütülen hedef ve amaçları olan psikoterapi sürecini kapsamaktadır. Bu süreçte sizi dinlemeye , profesyonel bilgi ve deneyimlerimi paylaşmaya , koşulsuz destek ve ön yargısız olmaya özen gösteriyorum. Ertelenen ve ifade etmekten kaçınılan duygular ve düşünceler yaşamınızda sizi kısıtlayan , anı yasamanıza engel olan ve kısır döngü yasamanıza sebep olan durumlardır. Bu süreçte yalnız olmadığınızı bilmenizi isterim. Seanslar hakkında daha detaylı bilgi almak ve problemleriniz hakkında bilgi almak için soru sorabilirsiniz.


Mesleki Hesabım➡️ klnk.psikolognazifeyagbasanlar


ÇALIŞMA ALANLARIM;


Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları

Anksiyete(Kaygı) bozuklukları

Depresif bozukluklar

Travma ve ilişkili bozukluklar

Bipolar Bozukluk

Yeme bozuklukları

Boşanma

Alkol Bağımlılığı

İlişki Problemleri

Öfke problemleri

Obsesif kompulsif bozukluk ( takıntı- saplantı/zorlantı bozukluğu)

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Ebeveyn Danışmanlığı

İletişim problemleri


SEANS SIKLIĞI;

İlk görüşme seansım değerlendirme olmasından ötürü 1 saat sürmektedir. Sonrasında yaşanan durumların netleştirilmesi, var olan zorlukların sıklığı, şiddeti ve etkilenme derecesine göre seans planlamasını yapmaktayım . Sonraki seanslar genelde istisnai durumlar olmadığı takdirde haftada 1 kez 50 dakika sürecek şekilde planlanmaktadır.

Terapiden en çok kazanımı olan kişiler sürece aktif katılan , yüzleşmekten korktuğu halde yardım almaktan kaçmayan , kendine inancı olan kişilerdir.

Terapinin amacı sizi tamamen iyi hissettirmek ve mutlu etmek değil korktuğunuz , kaçtığınız sizi kaygılandıran durumlara yavaş yavaş maruz bırakarak sizi etkileyen durumlara ve kişilere dair bakış açınızı sağlıklı bir hale getirmek ve olumsuz olaylar ile baş etme becerinizi arttırmaktır.


SİTE HAKKINDA;


  • Sistem size randevu aldığınız gün-saati 3 kez revize etme hakkı veriyor. Benden randevu aldıktan sonra sistem beni "Uzmanınız" olarak atıyor ve direkt olarak iletişime geçebiliyorsunuz. Seansa katılım sağlamamanız ve önceden bunun bilgisini benimle paylaşmamanız durumunda seans ücreti size geri iade edilmez. Seansı ertelemek isterseniz veya iptal etmek istiyorsanız site üzerinden mutlaka iletişime geçiyor olmalıyız . Anlayışınız için teşekkürler.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner LGBT+ Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Sistemik Aile Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kabul ve Kararlılık(ACT) Pozitif Psikoloji Davranışçı Terapi

Eğitimler

İstanbul Aydın Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Maltepe Üniversiresi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Mmpı - Kim Psikoloji - 14.8.2019 Peabody - Kim Psikoloji - 14.8.2019 Metropolitan Olgunluk Testi - Kim Psikoloji - 11.8.2020 Bilişsel Ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi - Datem - 18.7.2021 Çocuk Değerlendirme Testleri - Kim Psikoloji - 5.4.2019 Agte - Kim Psikoloji - 14.11.2019 Bender Gestalt - Kim Psikoloji - 8.10.2020 Yeme Bozuklukları - Kim Psikoloji - 19.12.2023 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - İstanbul Üniversitesi - 14.1.2021 Cinsel Terapi - Kim Psikoloji - 14.1.2022

Danışan Yorumları

Anksiyete ve özgüven terapisi

(*)(*)(*)(*)(*)
D... B... - 3 ay önce
Daha önce online terapi almamıştım ve tedirgindim açıkçası. Seans ne kadar verimli geçebilir ki diye düşünüyordum. Ama Nazife Hanım adeta karşımda oturuyormuş da seans yapıyormuşuz gibi hissettirdi. Pür dikkat dinledi beni anlamaya ve tanımaya çalıştı. Henüz ilk seansımızı gerçekleştirdik ama şimdiden sonraki seanslarımızı iple çekiyorum. Düşünmeden seans oluşturabilirsiniz bence.

Cinsel terapi

(*)(*)(*)(*)(*)
Şulecik - 3 ay önce
Rahatça konuşup dertlerinizi anlatabileceğiniz bir psikolog Nazife Hanım. Cinsel terapi almak isteyenlere de kesinlikle öneririm.

Teşekkürler

(*)(*)(*)(*)(*)
Ö... K... - 5 ay önce
Danışanına dikkatle ve özenle yardımcı olmaya çalışan bir psikolog. Süreç içerisinde kendinizi daha iyi tanımanız ve anlamanız açısından sizlere kendimize sormamız gereken, sormadığımız ya da soramadığımız soruları sorarak düşünmeye teşvik eden ve bilgileriyle yola ışık tutan bir psikolog. Eğer bir an bile terapi ihtiyacınız olduğunu düşündüyseniz kendisine ulaşmanızı öneririm.
Toplam 7 yorum. Tümünü Gör