1. Uzman
  2. Nazife YÜCEL
Nazife YÜCEL

Nazife YÜCEL

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Kendimi tanıtacak olursam 2020 yılında Maltepe Üniversitesi İngilizce lisansımı onur derecesi ile tamamladım . Lisans hayatım boyunca çeşitli okullarda ve hastanelerde staj yapma fırsatım oldu . Ardından yüksek lisans sürecime başladım ve klinik psikoloji alanında onur derecesi ile uzmanlığımı tamamladım . Genelde ergen ve yetişkin odaklı çalışmalarımı sürdürmekteyim . Bilişsel davranışçı terapi odaklı çalışıyorum . 2 yıldır tam zamanlı olarak Türkiye spastik çocuklar vakıfında psikolog olarak görev yapıyorum . Terapi ile ilgili sorularınız , kaygılarınız veya terapi almak ile ilgili düşünceleriniz olabilir lütfen ücretsiz soru sor butonuna basarak anonim bir şekilde sorunuzu sorun . Size uygun gün ve saat için profilimde bulunan randevu takvimine bakarak seçim yapabilirsiniz . Yaygın Çalıştığım alanlar ise - 1- Sosyal Anksiyete Bozukluğu 2- Panik bozukluk ve Agorafobi 3- Obsesif Kompulsif Bozukluk 4- Depresyon 5- Yaygın Kaygı Bozukluğu 7- Travma sonrası stres bozukluğu

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Değişim bireyin güçlü ve zayıf yönleri ile yüzleşip insan olarak kendisinin her yönünü sevmesi ve kabul etmesi ile gerçekleşir.

Zayıf yönlerinizi destekleyip geliştirmek sizin elinizdedir davranışlarınızın ve iyileşme halinizin uzun dönemli olabilmesi için sorumluluğu almalısınız .

Hayatınız hakkında söz sahibi kendiniz olmalısınız etrafınızdaki bireyler sadece yaşamınız hakkındaki etkileri sizin var ettiğiniz anlam ve önem kadar hayatınızın içinde olabilir.

İnsanlar her zaman aynı kalmaz her yıl gelişir ,büyür psikolojik açıdan da tecrübeleri ve hataları ile zamanla olgunlaşır güçlenir. Fakat normal rutinden farklı olarak hayatta bazen yaşanılan olumsuz olaylar , ertelediğimiz ve kaçındığımız bizi rahatsız eden yaşantılar , travmatik süreçler , strese karşı toleransımızın zayıf olması , benlik değerinin düşmesi , sağlıklı bir şekilde yönetemediğimiz aksine bizi yönetmeye başlayan kaygı durumları gibi bir çok farklı durumlara karşı baş etme şeklimiz yetersiz kaldığında veya zayıf olduğunda bir çok psikiyatrik problemler ortaya çıkabilir.


Zamanla geçmeyen ve hayatınızı kısıtlayan hayattan zevk almanıza ket koyan problemleriniz için veya problem yok iken de kendinizi daha iyi anlamak , kendi potansiyelinizin farkına varmak ve hayatınızı daha etkili bir şekilde yönetmek adına terapi almanız kendiniz için iyi bir yatırım olacaktır.

Görüşmelerde danışan terapist Gizlilik ilkesi esastır . Kendi gücünüzü , potansiyelinizi ortaya koymak veya psikiyatrik bozukluğunuzu yönetebilmeniz adına psikolojik danışmanlık sürecine birlikte başlayalım .

Bazen ilk adımı atmak çok zorlayıcı gelebilir, zihninizde büyütebilir ve kaçıngan davranışlar gösterebilirsiniz bu davranış kısa vadede sizi stresten uzak tutar ancak uzun vadede kazanım sağlamaz aksine ertelenen durumlar hayatınız da daha fazla rol oynamaya başlar.

Önemli olan konuşmaya , kendinizi açmaya istekli ve hazır olmanız , yüzleşmekten korkmamanızdır.

Hiç bir zaman hiç bir şey için geç değildir.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner Yetişkin (65+) Çocuk (6-12) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Sistemik Aile Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kabul ve Kararlılık(ACT) Pozitif Psikoloji Davranışçı Terapi Duygu Odaklı Terapi

Eğitimler

İstanbul Aydın Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Maltepe Üniversiresi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Mmpı - Kim Psikoloji - 14.8.2019 Peabody - Kim Psikoloji - 14.8.2019 Metropolitan Olgunluk Testi - Kim Psikoloji - 11.8.2020 Cinsel Terapi Katılımcı Sertifikası - Kim Psikoloji - 10.5.2021 Bilişsel Ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitimi - Datem - 18.7.2021 Çocuk Değerlendirme Testleri - Kim Psikoloji - 5.4.2019

Danışan Yorumları

Çok memnun kaldım

(*)(*)(*)(*)(*)
B... S... - 2 yıl önce
Çok memnun kaldım iyi bir doktor herkese tavsiye ediyorum.
Toplam 1 yorum.