1. Uzman
  2. Necla TOPÇU
Necla TOPÇU

Necla TOPÇU

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri, Yeme Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri, Yeme Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Psikolojik danışmanlık alanında ergen ve yetişkinlerle 4 yıllık bir deneyim ile çalışan, kültürler arası duyarlı, çok yönlü ,The British Psychological Society tarafından akredite edilmiş ve alanındaki yenilikleri takip eden bir danışmanım ve bağımlılık dahil pek çok alanda danışanlarla birlikte yol almaya çalışıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Psikoterapi nedir?


Online Bireysel terapide, danışan, terapistin kendisiyle birebir ilgilendiği seanslara girer. Bu, danışan ve terapistin birlikte çözebileceği problemler için başvurulan temel yöntemlerden biridir. Yaklaşık 25-30 dakikalık bir ön görüşme ile değerlendirme yapıldıktan sonra seansların yoğunluğu belirlenir ve tedavi planı danışana açıklanır.Bu plan doğrultusunda danışan ile işbirliği içinde çalışılır.Danışmanlık süreci yardım alınan konuya ve uygulanan terapi modeline göre değişiklik göstermekle birlikte bir seans 40 dakika olup, haftada bir kez yapılmaktadır.Terapist ile danışan arasında profesyonel, danışan odaklı, karşılıklı güvene ve etik kurallara bağlı, tedavi edici bir terapötik ilişki başlar ve bu ilişki iyileşmede çok önemlidir.


Terapi süreci hakkında...

..aldığım bilgi ve deneyimini kullanarak doğru yerde doğru müdahaleler ile değişimi mümkün kılmaya çalışmaktayım.Yaşadığınız sıkıntıların altta yatan nedenlerini anlamayı, bunlarla ilgili farkındalık kazandırmayı, dolayısıyla düşünce ve davranışlarınızda değişiklikler meydana getirmek için size uygun yollar bulmanıza ve karşınıza çıkabilecek zorluklarla baş etme yolları öğrenmenizde yardımcı olmayı amaçlamaktayım.Görüşmelerimi mesleki etik kurallar çerçevesinde yapabilmek adına İngiltere’de BPS (İngiliz Psikoloji Topluluğu) üyeliğim bulunmaktadır. 


Çalışma alanlarımdan bazıları şu şekildedir:


Anksiyete (Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Anksiyete, Sağlık Anksiyetesi)

Depresyon

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Fobiler

Panik Bozukluk

Stres ve Baş etme

Ergenlik Sorunları

Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimia)

Somatik Bozukluklar (Kronik ağrı ve fiziksel semptomlar)

Uyku Bozuklukları

Kayıp ve yas

Travma

Yaşamsal Değişimlerle İlişkili Sorunlar (Göç, Boşanma, Emeklilik vb.)

Bağımlılık

Çalışma Grupları

Yetişkin (65+) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik İstanbul Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - 21.6.2022 Act For Adolescents - Bps / Dr.louise Hayes - 30.11.2022 Ergenlerde Kaygı Ve Müdahale Programları - Pdr-der/ Prof. Dr.cecilia Essau - 20.6.2018 National Trauma Conference - Trauma Recovery Uk - 24.2.2023 Adler'in Kişilik Kuramına Göre Vaka Kavramsallaştırması Eğitimi - Türk Pdr-der - 18.4.2018

Danışan Yorumları