1. Uzman
  2. Nida ALTAN ATEŞ
Nida ALTAN ATEŞ

Nida ALTAN ATEŞ

Psikolog

Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 500

Hakkında

Lisans eğitimimi Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek şeref statüsünde tamamlandım. Bir yıllık deneyimimin ardından aileler ile çalışmak istediğime karar verdim. Ankara Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisasımı tamamladım. Bu süreçte Ankara'da bir rehabilitasyon merkezinde çalıştım. Ardından bir danışmanlık merkezinde aile danışmanı olarak hizmet verdim. Bu süreçte çift ve ailelere yönelik ücretsiz konferanslar hazırladım. Ayrıca ailelere yönelik çalışmaları olan derneklerde ücretsiz eğitim ve hizmetler verdim. 2020 yılında Denizli'ye taşındım ve burada bir danışmanlık merkezinde hizmet vermeye başladım. Pandeminin hayatımıza girmesi ile danışmanlık hizmetlerimi online ortamlara taşıdım. Mesleki eğitimlere katılarak hem kendimi geliştirmeye hem de çalışma alanlarımı genişletmeye devam ettim. Şu anda Denizli'de Psikonatus Danışmanlık merkezinde bireysel terapi, çift ve aile danışmanlığı alanlarında yüz yüze ve de online olarak hizmet vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bireysel Danışmanlık seansları ortalama ortalama 45-50 dakikadır fakat ilk seanslar için görüşme 1 saat şeklindedir. Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Mindfulness bireysel seanslarımda uyguladığım yöntemlerdir. Görüşmelere haftada bir olarak başlayıp ardından iki haftada bir ve ayda bir şeklinde azaltarak süreci sonlandırmaktayım. Gerek gördüğüm testleri danışanlarıma uygulayarak belli ölçme değerlendirme araçlarını sürece dahil etmeye önem veririm.

Aile Danışmanlığı seansları ise ortalama 1 saat olmakla birlikte ilk seans için süre bir buçuk saattir. Çoğunlukla aile bireylerini bir arada görmeyi tercih ederim fakat gerekli durumlarda tek tek görüşmeler de yaparım. Yine bireysel seanslarımda olduğu gibi gerekli gördüğüm testleri uygulayarak ölçme değerlendirme araçlarını da sürece dahil ederim. Standart olarak görüşmeleri haftada bir olacak şekilde ayarlamaya çalışırım fakat bir kriz durumu söz konusu ise görüşmelere ilk etapta haftada iki kez olacak şekilde başlangıç yaparım yine bireysel görüşmelerdeki gibi sıklığı azaltarak süreci sonlandırırım.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Filial Oyun Terapisi (PCIT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Sistemik Aile Terapisi Yapısal Aile Terapisi Yaşantısal Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Eğitimler

Doğu Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Ankara Üniversitesi - Yüksek Lisans - Aile Danışmanlığı

Sertifikalar

Aile Danışmanlığında Aldatma Ve Aldatılma Müdahalesi - Düzakın Akademi - 29.11.2020 Bilişsel Davranışçı Terapi - Noesis Akademi - 1.2.2021 Mindfulness - Noesis Akademi - 20.2.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Noesis Akademi - 24.3.2021 Enneagram - Noesis Akademi - 19.4.2021 Cinsel Terapi - Noesis Akademi - 5.6.2021 Filial Oyun Terapisi - Noesis Akademi - 12.6.2021

Danışan Yorumları