1. Uzman
  2. Nur ÖNGÜL
Nur ÖNGÜL

Nur ÖNGÜL

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Öfke Kontrolü
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Öfke Kontrolü
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Konya doğumlu. Bayburt Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı 2022 mezunu. Türk PDR Derneği fahri üyesi. Türk PDR Derneği Psikolojik Danışman Öğrenci Konseyi (PDOK) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Bayburt Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı PDR Bölüm Başkanı. Bayburt Üniversitesi Sosyal Eğitim ve Saygı Topluluğu Başkanı. UCİM Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Konya Rehabilitasyon Koordinatörlüğü'nde aktif üye. Ruh Sağlığı ve kişisel gelişim alanında birçok eğitim, gönüllü faaliyet ve kongrelere katılım sağlamıştır. Çocuk ve ergenlerde akran zorbalığı, çocuklarda kayıp ve yas, oyun terapisi, anne- baba eğitimi, 0-6 yaş psikososyal gelişim, bağımlılık, stres vb konularda webnar, çalıştay ve konferanslara hem katılmış sağlamış hem de yönetimde yer alarak düzenlemiştir. Hala güncel ve aktif olmaya devam etmektedr.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik Danışma, Bireyin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yollar üretmesi, kararlar alması, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı iletişim halinde olması kendini geliştirmesi için uzman kisiler tarafından profesyonel bir yardım sürecidir.


Herkesin erişim sağlaması amacıyla uygun ücretli online-yüz yüze terapi hizmeti alabilirsiniz.


Danışma oturumları, seans ücreti, nasıl ilerleneceği hakkında detaylı bilgi almak için ulaşabilirsiniz.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Duygu Odaklı Terapi Pozitif Psikoloji Yapısal Aile Terapisi Varoluşcu Terapi Sistemik Aile Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Yaşantısal Aile Terapisi Psikodinamik Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Eğitimler

Bayburt Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Act Kabul Ve Kararlılık Terapisi - Türk Pdr Derneği - 11.6.2023

Danışan Yorumları