1. Uzman
  2. Nurevşan ÇEP
Nurevşan ÇEP

Nurevşan ÇEP

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Uzm. Evlilik ve Aile Danışmanı Nurevşan Çep. Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Lisans eğitimimde normal psikoloji derslerinin yanında çiftlerle psikolojik danışma, çocuklarla psikolojik danışma, rehabilitasyon danışmanlığı, oyunla psikolojik danışma, travma sonrası psikolojik danışma, kariyer danışmanlığı ve projektif teknikler gibi önemli dersler aldım. Evlilik, aile ve ilişkileri üzerinde araştırma yapma isteğim doğrultusunda OMU Evlilik ve Aile Danışmanlığı üzerinde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup Uzm. Evlilik ve Aile Danışmanı unvanını almış bulunmaktayım. Cinsel Terapi, Ergen ve Yetişkin Terapisi, Evlilik ve Aile Danışmanlığının yanı sıra Bilişsel Davranışçı Terapi doğrultusunda depresyon, kaygı bozuklukları, panik bozukluk, yeme problemleri, travma, öfke kontrolü, sınav stresi, özgüven sorunları ve diğer kişisel- sosyal sorunlarla ilgili çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

İnsanlar günlük yaşamında karşılaştığı bazı sorunların üstesinden gelebildiği gibi bazılarını çözmekte zorluk yaşayabilir, yaşam serüveninde bazı alanlarda çıkış noktasını bulmakta zorlanabilirler. Güçlü olduğumuz zamanlar olduğu gibi bazen kendimizi güçsüz hissedip bir destek arayışında olabiliriz. Ya da sadece kendi potansiyelimizi keşfetmek, kendimizi anlamak, yaşam kalitemizi artırmak isteyebiliriz. Böyle durumlar için psikolojik danışma hizmeti vermekteyim. Psikolojik danışma, psikolojik danışman ile danışan arasında güvene dayalı, empatik anlayış ve koşulsuz kabul ile yargılama olmaksızın kurulan terapötik ilişkidir. Seanslarda gizlilik esastır, üçüncü kişilerle paylaşım yapılmaz. Oturumlar genelde 45-50 dk arasındadır. Kişinin sorununa göre oturum sayısı ve kullanılacak psikolojik müdahale değişiklik göstermektedir. Oturumların sonlandırılması danışanın hazır olduğu zamanlarda gerçekleştirilir. Genel oturum sayısı 7-12' dir ancak bu kişiye ve soruna göre değişiklik gösterir. İlk oturumlarda danışanın kendini açması için güven ilişkisi kurulur, ardından danışanın neleri değiştirmek istediğine yönelik amaçlar oluşturulur. Hedeflere yönelik müdahaleler gerçekleştirildikten sonra danışanın oturumlara ilişkin gelişimleri üzerinde değerlendirme yapılıp, danışanın isteği üzerine sonlandırılır.

Psikolojik danışma sadece danışan için değil aynı zamanda psikolojik danışman için de varoluş, gelişim sürecidir. İnsanın içinde her zaman iyi oluş gücünün var olduğuna inanan bir uzman olarak mevcut gücü ortaya çıkarmanıza destek olmak için sizlerleyim.


İLETİŞİM:

*****

Ön görüşme ve randevu saati oluşturmak için için bu mail adresine mail atabilirsiniz.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Eklektik Terapi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Şema Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Gottman Çift Terapisi Yapısal Aile Terapisi

Eğitimler

Karadeniz Teknik Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Yüksek Lisans - Aile Danışmanlığı

Sertifikalar

Çocuk Değerlendirme Testleri - Boğaziçi Enstitüsü - 19.9.2021 Davranım Bozukluğu Olan Çocuklarla Oyun Terapisi - Karadeniz Teknik Üniversitesi - 3.5.2018 Bdt Yönelimli Klinik İlk Görüşme Ve Terapi Becerileri - Karadeniz Teknik Üniversitesi - 13.5.2019 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Kim Psikoloji - 11.12.2021 Cinsel Terapi Eğitimi - Citeb - 5.8.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikoloji Akademisi - 13.8.2022

Danışan Yorumları

3. seans

(*)(*)(*)(*)(*)
M... K... - 14 ay önce
senasa başladığım günden itibaren giderekgelişme fark ediyorum. eğitimler ve anektodlarla ilerleyen rahatlatıcı seanslar oluyor herkese tavsiye ederim :))

İşini gerçekten severek yapan birisi

(*)(*)(*)(*)(*)
Tufan - 14 ay önce
Sadece ücretsiz soru sormama rağmen benimle gerçek anlamda ilgilendi,yardım almak istediğim konu hakkında yazdıklarımı tek tek okuyup olaylara farklı acıdan bakmama yardımcı oldu kendisi gerçek anlamda işini seven samimi rahatlıkla herşeyinizi anlatabileceğiniz birisi kendisini secmeniz sizinde faydanıza olacaktır kendisini tebrik eder iyi çalısmalar dilerim..
Toplam 2 yorum.