1. Uzman
  2. Nurten YILMAZTÜRK
Nurten YILMAZTÜRK

Nurten YILMAZTÜRK

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 55 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2016 senesinde mezun oldum. Bir sonraki yıl Çift Anadal Programıyla başlamış olduğum Sosyoloji bölümünü bitirdim. Yüksek lisans eğitimimi ise Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi yataklı psikiyatri servisinde master stajımı tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı Mediko Sosyal Hizmetler Ünitesinde süpervizör destekli danışan gördüm. Lisans tezimi “Fiziksel Çekicilik, Benlik Saygısı ve Aldatma Eğiliminin Evlilik Doyumu Üzerine Etkisi” üzerine yazdım. Master tezimi ise “Algılanan Stres, Yaşam Olayları, Psikolojik İyi Oluş ve Kişilerarası İlişkilerde İçsel ve Kişilerarası Duygu Düzenlemenin Aracılık Etkileri” üzerine tamamladım. Psikoterapist olarak çalışmaktayım. ***** Mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

İlk olarak şunu bilmek gerekir ki, her terapi kişiye özeldir.Terapi sürecine ayrıntılı değerlendirme ile başlanır, böylelikle gerçekten terapiye ihtiyaç olup olmadığı terapiden beklentiler gibi sorulara karşılık bulunmuş olunur. Soruna yönelik bir değerlendirmeden sonra terapiye birlikte karar verildiğinde, terapi hakkındaki gidişattan bahsedilir. Temelde aynı çizelgede gidilse de her bozukluk/sorun için uygulanan süreç farklıdır. Tüm terapi süreci interaktif bir şekilde ilerler.


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi

Eğitimler

Dokuz Eylül Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Dokuz Eylül Üniversitesi - 2.6.2018 Mmpı - Dokuz Eylül Üniversitesi - 4.6.2018 Tematik Algı Testi - Dokuz Eylül Üniversitesi - 8.5.2017 Objektif Testler - Dokuz Eylül Üniversitesi - 8.5.2017 Çocuk Ve Ergen Psikiyatrisi Konsültasyon Programı - Psyfabrika İstanbul - 9.10.2017 Etkili İletişim, Mikro Beden Dili - Kariyer Sokağı - 17.4.2014

Danışan Yorumları