1. Uzman
  2. Oğuzhan DEMİR
Oğuzhan DEMİR

Oğuzhan DEMİR

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, Bipolar Bozukluk
Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, Bipolar Bozukluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 400

Hakkında

kendini bildi bileli meraklı bir okur ve üniversite başladığından beri de istekli bir yaz. 30 yaşında. Baba mesleği sebebiyle birçok yer gezmiş sosyolojik altyapı ve babadan gelen genetikler sayesinde (!) psikolojik altyapı sahibi ve onu geliştirip her gün bir şeyler katmak için araştıran okuyan yazan ve bunları paylaşmak isteyen biri. mesleğin gerektirdiği kuramsal, pratik ve zihni altyapı için psikoloji, sosyoloji ve felsefe araştırmaları haricinde sanat tüketimi ve yorumlamaya da meraklı bir acemi.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Tek bir terapi yöntemi yerine daha ekletik yaklaşsam da belli başlı aşamalar elbette terapinin direkleri konumunda bulunmaktadır:


1-İlk Görüşme ve Değerlendirme:


Anamnez alma dediğimiz ilk basamakta danışanın terapiye başlama sebebi ve bunun gelişimi hakkında ve ayrıca hayatıyla ilgili bilgi alma işlemidir. Geçmiş deneyimler, mevcut sıkıntıları başlatan ve ilerleten semptomlar ve bunların ne zaman, nasıl ortaya çıktığı anlamaya çalışılır. Danışanın isteğine bağlık yakın dönem hedefler de belirlenebilir.


2- Problem Alanlarının Belirlenmesi:


Problem alanından kasıt hem sıkıntının zihni mi duygusal mı yoksa miks mi olduğu ve bunların hayatındaki hangi alanlara sirayet ettiği ile ilgili bir belirleme durumudur. Bu sayede hangi yol ve duraklarda sıkıntı olduğu ve yolculuk için teçhizat donanmaya başlanılır.


3- Sürecini Planlama:


İlgili teçhizatların kazanılması ve yol sürecinde danışanın yanındaki yolcu koltuğunda oturarak danışanın sorunlarının şiddeti ve beklentileri doğrultusunda süreç (yol haritası) şekillenir.


4- Yeniden Yapılandırma:


Bu aşamada bilişsel/davranışsal/duygusal olarak tutum, algı, düşünce, davranış örüntüleri ve değerlerin düzenlenip yeniden inşasına girişilir.


5- Terapinin Sonlandırılması:


Beraber ortaklaşa karar alınarak hedeflerine ulaştığı noktada terapi süreci sona erdirilir. Elbette seanslar bitirilmiş olsa da ihtiyaç durumunda kontrol seansları (genelde 3 ayda bir) düzenlenebilir.Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Marmara Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Henüz sertifika bilgisi girilmemiş.

Danışan Yorumları