1. Uzman
  2. Ömer CEYLAN
Ömer CEYLAN

Ömer CEYLAN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 550

Hakkında

Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmamın ardından Beykent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimime tam burslu olarak devam etmekteyim. Teorik ve uygulamalı Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kabul Kararlılık Terapisi eğitimlerini tamamladım. Depresyon, anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, ilişkisel problemler gibi birçok alanda Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi varlığını hissettiğimiz ama adını koyamadığımız ihtiyaçlarımızı, bastırdığımız korkularımızı fark ettiğimiz, belki kimseye anlatamadıklarımızı güvenli bir ortamda paylaştığımız özel bir karşılaşma alanıdır. Öyle ki danışanlarımız terapiye başlayarak aynı zamanda çok az insanın gösterebileceği bir cesareti ortaya koyarlar: kendi içine bakabilme cesaretini...

Bu süreçte terapistin eşliği ve rehberliğinde, güvenli bir ortam olan psikoterapi ortamında danışan kendi dünyasına tekrar tekrar girer.

Geçmişin yaşanamamış duyguları, ifade edilememiş cümleleri, karşılanamamış ihtiyaçları yetişkin olarak bugünümüzü etkiler ama biz belki farkında bile değilizdir. Şema terapi teori ve uygulama gücüyle farkındalık ve değişim cesaretimiz için çok etkili ve derin bir araç olabilmektedir. Bu aracı terapistin desteğiyle etkili bir şekilde kullanmak önemli dönüşümlere fırsat sunabilmektedir.

Terapi süreci zaman zaman acı verici olabilir. Ancak iyiye gitmek için bazen kötüye bakmak da gerekebilir. Ben bu süreçte Şema Terapi’nin sağladığı imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için koşulsuz ön kabülle yanınızda olacağım.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi

Eğitimler

Ankara Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası - İstanbul Gedik Üniversitesi - 27.1.2022 Kabul Ve Kararlılık Terapisi Sertifikası - Bağlamsal Bilimler Derneği - 3.7.2022 Isst Temel Düzey Şema Terapi Eğitimi - Dr. Bahar Köse Karaca - 17.6.2023

Danışan Yorumları

İletişim kurma konusunda becerikli

(*)(*)(*)(*)(*)
Ö... D... - 6 ay önce
İlk görüşme için oldukça iyiydi. Daha önce görüştüğüm psikologlara göre oldukça profesyonel. İşinde iyi olduğu belli ve iletişim kurmayı gerçekten biliyor. Umarım bundan sonraki görüşmelerde de böyle olur. Gelecek görüşmeler için umut verdi.
Toplam 1 yorum.