1. Uzman
  2. Ömer CEYLAN
Ömer CEYLAN

Ömer CEYLAN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 550
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 650

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Ömer Ceylan. Ankara Üniversitesi'nde Psikoloji lisans eğitimimi yüksek onur derecesiyle tamamladım ve ardından Beykent Üniversitesi'nde tam burslu olarak Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans programına başladım. Bu süreçte, şema terapi, kabul kararlılık terapisi ve bilişsel davranışçı terapi alanlarında yoğun eğitimler aldım, bilgi birikimimi ve becerilerimi geliştirmeye çalıştım. Balıklı Rum Hastanesi'nde klinik psikoloji stajı yapma fırsatı buldum. Burada çeşitli psikolojik rahatsızlıklara sahip bireylerle çalışarak deneyim edindim. Meslek yaşantımda farklı yaşam döngülerinden ve deneyimlerden gelen bireylere destek oluyorum. Özellikle şema terapi, kabul kararlılık terapisi ve bilişsel davranışçı terapi konularında uzmanlık geliştirdim. Bu terapi ekollerinden faydalanarak danışanlarımın kendi kişisel gelişimlerine odaklanmalarını sağlamaya ve onların potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı oluyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi varlığını hissettiğimiz ama adını koyamadığımız ihtiyaçlarımızı, bastırdığımız korkularımızı fark ettiğimiz, belki kimseye anlatamadıklarımızı güvenli bir ortamda paylaştığımız özel bir karşılaşma alanıdır. Öyle ki danışanlarımız terapiye başlayarak aynı zamanda çok az insanın gösterebileceği bir cesareti ortaya koyarlar: kendi içine bakabilme cesaretini...

Bu süreçte terapistin eşliği ve rehberliğinde, güvenli bir ortam olan psikoterapi ortamında danışan kendi dünyasına tekrar tekrar girer.

Geçmişin yaşanamamış duyguları, ifade edilememiş cümleleri, karşılanamamış ihtiyaçları yetişkin olarak bugünümüzü etkiler ama biz belki farkında bile değilizdir. Şema terapi teori ve uygulama gücüyle farkındalık ve değişim cesaretimiz için çok etkili ve derin bir araç olabilmektedir. Bu aracı terapistin desteğiyle etkili bir şekilde kullanmak önemli dönüşümlere fırsat sunabilmektedir.

Terapi süreci zaman zaman acı verici olabilir. Ancak iyiye gitmek için bazen kötüye bakmak da gerekebilir. Ben bu süreçte Şema Terapi’nin sağladığı imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için koşulsuz ön kabülle yanınızda olacağım.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi

Eğitimler

Ankara Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası - İstanbul Gedik Üniversitesi - 27.1.2022 Kabul Ve Kararlılık Terapisi Sertifikası - Bağlamsal Bilimler Derneği - 3.7.2022 Isst Temel Düzey Şema Terapi Eğitimi - Dr. Bahar Köse Karaca - 17.6.2023

Danışan Yorumları

Terapi Süreci

(*)(*)(*)(*)(*)
taremi19 - 46 gün önce
Terapiye başlamak benim için çok iyi bir karar oldu. Kendisiyle çok verimli bir süreç yürütüyoruz. Hayatımdaki sorunlar üzerine birlikte çalışırken kendisinin anlayışlı yaklaşımı çok destekleyici oluyor.

İletişim kurma konusunda becerikli

(*)(*)(*)(*)(*)
Ö... D... - 11 ay önce
İlk görüşme için oldukça iyiydi. Daha önce görüştüğüm psikologlara göre oldukça profesyonel. İşinde iyi olduğu belli ve iletişim kurmayı gerçekten biliyor. Umarım bundan sonraki görüşmelerde de böyle olur. Gelecek görüşmeler için umut verdi.
Toplam 2 yorum.