1. Uzman
  2. Özde ÖZYURT
Özde ÖZYURT

Özde ÖZYURT

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Ordu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2021 yılında mezun oldum. Lisans eğitimi sürecimde Bireyle Psikolojik Danışma Uygulaması kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Alperen Kurşuncu süpervizörlüğünde danışma süreci gerçekleştirdim. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği'nden Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Çocuk Resimlerinin Analizi ve Psikolojik Resim Testleri'nin uygulayıcısı olarak tamamlayıcı eğitimler aldım. Türkiye Albert Ellis Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen American Psychology Association (APA) onaylı Rasyonel Duygusal Davranışçı Terapi (RDDT) (120 saat) eğitimimi ön-uygulayıcı olarak tamamlamış bulunmaktayım. 2023 yılı itibarıyla Yıldız Teknik Ünivesitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Tezli Yüksek Lisans programına devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Psikolojik Danışman Kimdir?

Psikolojik danışman, üniversitelerin Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programından mezun olmuş kişidir. Eğitim süresince süpervizör denetimli danışma seansları yürütülmekte ve deneyim kazanılarak mezun olunmaktadır.


Terapi Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir?

Terapinin seans süresi 8 ila 20 seans arasında değişebilmekle beraber haftada 1 görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Seans süresi ve sıklığı gerekli görüldüğü durumlarda danışanın ihtiyaçlarına göre revize edilebilmektedir. Görüşmeler boyunca tüm konuşulanlar gizlilik ilkesi gereği üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.


Çalışma Alanlarım

Depresyon

Panik Bozukluklar

Obsesif-Kompulsif Bozukluklar

Yakın İlişkiler

İletişim Sorunları

Akademik Sorunlar

Stres, Kaygı Bozuklukları


Süreçle ilgili sormak istediklerinizi, aklınıza takılanları, merak ettiklerinizi profilimde yer alan soru sor butonuyla iletebilirsiniz.
Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Danışan(Birey) Merkezli Terapi Şema Terapi Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Ordu Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Sertifikası - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği - 18.12.2020 Çocuk Resim Analizi - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği - 13.10.2021 Rasyonel Duygucu Ve Bilişsel Davranışçı Terapi Ön-uygulayıcı Sertifikası - Rasyonel Psikoloji Enstitüsü - 21.9.2022 Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Kongresi Katılımcı Sertifikası - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği - 26.10.2018

Danışan Yorumları