1. Uzman
  2. Özlem DURMAZ
Özlem DURMAZ

Özlem DURMAZ

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Uzmanlıklar: Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 450

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2019 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Beykent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimim devam etmektedir. Lisans eğitimim sırasında Hacettepe Üniversitesi Bilişsel Psikoloji Uygulama Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak görev aldım. Aynı dönemde, Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi ve AMATEM’de stajımı tamamladım. Yüksek lisans eğitimim sırasında klinik stajımı Balıklı Rum Hastanesi’nde gerçekleştirdim. Yetişkinlere yönelik psikoterapi çalışmalarımı bilişsel davranışçı yaklaşımla, çocuk ve ergenlere yönelik psikoterapi çalışmalarımı ise bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi, kısa süreli çözüm odaklı terapi ve şema terapi ile sürdürmekteyim. Çalışma alanlarımdan bazıları; kaygı bozuklukları, travma ve ilişkili bozukluklar, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete, depresyon, yeme bozuklukları ve kişilik bozukluklarıdır.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi Oyun Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Beykent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Ve Davranışçı Terapiler Eğitimi - Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu - Datem - 1.10.2021 Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu Ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi - Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu - Boylam Psikiyatri Hastanesi - 1.8.2018 Çocuk Ve Ergenlerde Şema Terapi Eğitimi - Dr. Christof Loose - Psikonet - 1.2.2019 Çocuk Ve Ergenler Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Psikolog Dr. Bade Vardarlı - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 1.1.2023 Çocuk Ve Ergenlerde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Psikolog Dr. Bade Vardarlı - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 1.1.2023 Oyun Terapisi Eğitimi - Uzman Psikolojik Danışman Arzu Gürbüz - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 1.1.2023 Beier Cümle Tamamlama Testi - Beykent Üniversitesi - 1.4.2022 Cattel Zeka Testi - Beykent Üniversitesi - 10.3.2022 Güvenli Yer Senaryoları Testi - Hacettepe Üniversitesi - 11.1.2019 Raven Standart Progresif Matrisler Testi - Hacettepe Üniversitesi - 4.4.2018 Mmpi Uygulayıcı Eğitimi - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 1.1.2023

Danışan Yorumları

Teşekkürler <3

(*)(*)(*)(*)(*)
Ö... Y... - 56 gün önce
Özlem Hanım hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Kendisi mesleğinde gerçekten profesyonel ve çok sevecen bir insan. Terapiye başladıktan sonra kendimde ve çevremde pozitif yönde değişimler oldu. Çok teşekkür ediyorum. Ben gerçekten cesaretinizi takdir ettim. Umarım başarınız daha çok insan tarafından da takdir görür. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar.

Teşekkürler

(*)(*)(*)(*)(*)
O... ... - 56 gün önce
Oldukça içten ve profesyonel bir yaklaşımı var. Kesinlikle terapi almanızı öneriyorum.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

(*)(*)(*)(*)(*)
... ... - 56 gün önce
Temizlik takıntılarım nedeniyle kendisine başvurdum. Terapide BDT ile çalışmayı teklif etti. Problemlerime detaylı ve yapıcı yaklaştığı için kendisine teşekkür ederim, kesinlikle tavsiye ediyorum.
Toplam 3 yorum.