1. Uzman
  2. Özlem UYANIK
Özlem UYANIK

Özlem UYANIK

Psikolog

Uzmanlıklar: Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Performans Kaygısı
Uzmanlıklar: Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Performans Kaygısı
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 110
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Nuh Naci Yazgan üniversitesi psikoloji bölümü mezunuyum. Şehir Hastanesi'nde çocuk- ergen- yetişkin- adli psikiyatri hastanesi olmak üzere farklı bölümlerde bir ay, Uğur Okulları'nda anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileriyle iki yıl gönüllü olarak staj yaptım. Oyun terapisi, çocuk ve ergenlerde psikolojik sağlamlık (çepsp101), çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi, çocuk ve ergenlerde objektif ve projektif testler( Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Beier Cümle Tamamlama Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Catell Testi, D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri, Goodenough Bir İnsan Çiz Testi. Kent EGY Testi, Kinetik Aile Çizim Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirentleri Testi, Stroop Test, Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Burdon Dikkat Testi, FAT Testi), wiscr zeka testi eğitimlerim bulunmakta.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi süreci kişinin problemine bağlı olarak şekillendirilir. Bu sebeple seans sıklığı kişiye ve probleme göre değişir. Seans süresi ortalama 45-55 dakika olarak belirlenmiştir. İlk görüşmede kişiye terapi süresi hakkında bilgi verilerek onam formu imzalatılır ve anamnez alınır.

Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Eğitimler

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlık (çepsp101) - Sarı Psikoloji - 20.4.2021 Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi - Sarı Psikoloji - 18.3.2020 Oyun Terapisi - Sarı Psikoloji - 16.1.2019 Objektif Ve Projektif Testler (zeka, Gelişim Testleri) - Nuh Naci Yazgan Üniversitesi - 1.1.2019 Wiscr Zeka Testi - Nuh Naci Yazgan Üniversitesi - 1.1.2018

Danışan Yorumları