1. Uzman
  2. Pelin BAYIN
Pelin BAYIN

Pelin BAYIN

Psikolog

Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 550
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 450

Hakkında

2022 yılında Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi uygulayıcı sertifikasına sahibim. Lisans hayatım süresince Gelişim Psikolojisi alanında birçok eğitim aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

2018 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazandım. Bölümüm, üniversitem ve çeşitli psikolojik merkezlerin düzenlediği çeşitli eğitimlere katılmama ek olarak çocuk ve ergen psikolojisine ilgi duyduğum için daha çok bu alanda eğitimler alıp seminerlere katılmaya özen gösterdim. Bu alanda almış olduğum Çocuk Testleri eğitimi ve Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagoik Analizi eğitimleri bu alana dair attığım büyük adımlardan bir tanesiydi. Buna ek olarak MMPI ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi ile kendime katkıda bulundum. 2022 yılı Haziran ayında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum ve artık elde ettiğim bilgileri psikolojik desteğe ihtiyacı olanlara sunarak onlara katkıda bulunma hedefindeyim.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Ankara Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (uygulayıcı Sertifikalı) - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 31.5.2021 Mmpı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi (uygulayıcı Sertifikalı) - Rasyonel Psikoloji Enstitüsü - 31.5.2021 Çocuk Testleri Eğitimi (gessell Gelişim Testi, Goodenough Harris Bir Insan Çiz Testi, Draw A Person, Koppitz Insan Çizim Testi, Aile Çiz Testi, Ağaç Testi, Cattell 2a Zeka Testi, Peabody Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Çocuklar Için Depresyon Ölçeği, Anksiyete Ölçeği, Dehb Ölçeği, Sosyal Fobi Ölçeği) ( Uygulayıcı Sertifikalı) - Psikoterap-ist İstanbul - 30.3.2021 Çocuk Resimlerinin Psiko-pedagojik Analizi (uygulayıcı Sertifikalı) - Psikoterap-ist İstanbul - 31.3.2021 Anne - Çocuk Bağlanması - Paradoks Psikoloji - 29.5.2021 Vııı: International Congress Of Educational Research (poster Sunumu) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - 6.5.2016 Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - Bilginet Akademi - 8.6.2023

Danışan Yorumları