1. Uzman
  2. Pelin KAYA
Pelin KAYA

Pelin KAYA

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1200
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1200

Hakkında

Merhaba ben Klinik Psikolog Pelin Kaya Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladım. Ardından Yüksek lisans eğitimimi Gedik Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazandım. Yüksek lisans eğitimi sırasında Özel Moodist Hastanesi ve Özel Boylam Psikiyatri Hastanesinin psikiyatri ve AMATEM bölümlerinde staj yaparak klinik deneyim elde ettim ve hangi alanlarda çalışmak istediğime karar verdim. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Duygu Odaklı Terapi, Logoterapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ekolleri üzerine eğitimler aldım. Bu ekoller ışığında eklektik bir yaklaşım ile yetişkin bireylere psikoterapi hizmeti vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seanslarımızı online ya da yüz yüze olarak gerçekleştirebiliriz. Ankara Bestekar Caddesi'ndeki kendi kliniğimde aktif olarak danışan görmeye devam etmekteyim.

Terapiden en iyi sonucu almak için, sürece aktif olarak katılım göstermek ve açık, dürüst  iletişim kurmak önemlidir. Kişinin sürecine kendi isteğiyle başlaması, iyileşme isteği, motivasyonu ve seanslara düzenli gidilmesi sağlanan faydayı artıran faktörlerdir ve oldukça önemlidir.


ÇALIŞMA ALANLARIM


KİŞİLİK BOZUKLUKLARI


DUYGU DURUM BOZUKLUKLARI


ANKSİYETE BOZUKLUKLARI


PANİK BOZUKLUĞU


OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK (OKB)


TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU


PSİKOSOMATİK BOZUKLUKLAR


FOBİLER


DEPRESYON


CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI


İLİŞKİ VE EVLİLİK PROBLEMLERİ


KAYIP VE YAS


YEME BOZUKLUKLARI


ÖFKE PROBLEMLERİ


BAĞIMLILIKSosyal Medya : pskpelinkaya


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Duygu Odaklı Terapi Varoluşcu Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Eklektik Terapi

Eğitimler

İstanbul Gedik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - İstanbul Aydın Üniversitesi - 15.12.2022 Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Biruni Üniversitesi - 28.8.2023 İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi - Başkent Üniversitesi - 1.9.2021 Duygu Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Esenyurt Üniversitesi - 3.12.2022 Kabul Ve Kararlılık Terapisi Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 11.3.2024 Varoluş Analizi Logoterapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 30.11.2022

Danışan Yorumları