1. Uzman
  2. Rabia AKGÜL
Rabia AKGÜL

Rabia AKGÜL

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 850
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

2023 yılında Gümüşhane Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimin ardından Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde stajımı tamamladım. Kendimi sürekli geliştirmek ve alanıma derinlemesine bir bakış açısı kazanmak adına çeşitli seminerlere ve eğitimlere katıldım. Temel düzeyde EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi alanlarında eğitim aldım. Psikoloji alanındaki bilgi ve deneyimlerimi pratikte uygulama fırsatı buldum ve her zaman öğrenmeye ve gelişmeye açık bir yaklaşıma sahibim. İnsanların yaşam kalitesini artırmaya ve zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoloji alanında eklektik bir yaklaşım benimseyen bir terapistim. Danışanın bireysel ihtiyaçlarına ve durumuna göre farklı terapi ekollerinden yararlanarak kişiye özel bir yaklaşım geliştiriyorum. Maalesef yüz yüze seanslar sunamıyorum, ancak online platformlar üzerinden danışanlarıma destek sağlıyorum.

Online olarak yapılan seanslarımızda, danışanların gizliliğini ve konforunu ön planda tutarak destek vermeye odaklanıyorum. İlk seansta, tanışma ve seans planlaması gerçekleştiriyoruz. Danışanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre seansların sıklığı değişebilmektedir. Seans süreci boyunca, gerektiğinde seans planını revize ediyoruz.

Seanslarımız genellikle ortalama 45-50 dakika sürmektedir ve öncesinde danışanlarımıza bilgilendirilmiş onam formu iletmekteyim. Danışanların kişisel gelişimlerine destek olmak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla çaba gösteriyorum. Her danışanın benzersiz ihtiyaçlarına saygı duyarak, terapi sürecinde onlara en etkili ve kişisel destek sağlamaya odaklanıyorum.


Uzmanlık Alanlarım:


- Anksiyete Bozuklukları

- Duygudurum Bozuklukları ve Depresyon Tedavisi

-Fobi ve korku bozuklukları

- Özgüven Geliştirme ve Kişisel Potansiyeli Keşfetme

- Travma Sonrası Stres ve Zorluklarla Başa Çıkma Stratejileri

- Ergenlik Dönemi Zorlukları ve Aile İçi İletişim Geliştirme

-Akademik Başarı ve Motivasyon Artırma

- Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Stratejileri

- Kariyer Planlama ve Meslek Seçimi Danışmanlığı

- Okul Stresi ve Uyum Problemleri

- Üniversiteye Geçiş ve Adaptasyon Süreci Destekleri

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Manevi Danışmanlık Bilişsel Terapi (CPT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) EMDR

Eğitimler

Gümüşhane Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuklarda Ve Ergenlerde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Pozitif Bilimler Akademisi - 20.11.2022 Emdr Temel Düzey Eğitimi - Pozitif Bilimler Akademisi - 23.10.2022 Mmpı Testi Eğitimi - Sarı Psikoloji - 11.11.2022 Cinsel Terapi - Bigem Akademi - 7.4.2023 Aile Danışmanlığı - Bigem Akademi - 7.4.2023 Bilişsel Davranışcı Terapi - Bigem Akademi - 17.11.2022

Danışan Yorumları