1. Uzman
  2. Safiye Nur KARABEY
Safiye Nur KARABEY

Safiye Nur KARABEY

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Uzmanlıklar: Ergenlik Dönemi Sorunları, Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Online Terapi
Hizmet vermiyor
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Lisans eğitimim boyunca bireysel ve grup terapi süreçlerini süpervizyon eşliğinde tamamladım. Çeşitli okul ve kurumlarda staj ve saha taraması deneyimim oldu. Biruni Üniversitesi Aile Danışmanlığı programını tamamladım. 3 yıldır özel bir eğitim kurumunda Okul Psikolojik Danışmanı olarak LGS grubu ile çalışmaktayım. Hala çeşitli eğitimler almaktayım. Ağırlıklı olarak kaygı, stres yönetimi, ebeveyn-çocuk iletişimi, ergenlik dönemi sorunları, üstün yetenekli ve gelişimsel geriliği olan çocukların çalışma takvimini düzenleme, akran iletişimi ve zorbalık, boşanma, yas süreci konuları ile çalışmaktayım. Liseye hazırlık ve tercih süreçlerinde de danışmanlık hizmeti vermekteyim. Objektif Çocuk Gelişim Testleri, Özel Öğrenme Güçlüğü (DEHB ve Disleksi) testleri uygulamaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Danışmanlık süreci cesaret isteyen bir adımla başlar. Buradaysanız siz de o adımı atmak üzeresiniz. Sizi yürekten kutluyorum.


Bu süreci bir yolculuğa benzetirim hep. Her yolcunun bir yolu, her yolun çeşitli zorlukları olur. Yolcu zaman zaman kaybolabilir, yorulabilir, dinlenmek isteyebilir veya hedefini değiştirmeyi düşünebilir. Bu gibi durumlarda bazen bir ışık arar yolunu görebilmek için, bazen konuşacak bir yoldaş, bazen bir rehber. Sizin yolcusu olduğunuz yolda size isterseniz yoldaşlık etmeyi hedefliyorum. Bu yolda rotayı siz belirlersiniz, ben size izin verdiğiniz kadar yoldaşlık ederim. Yolun sonunda cebimize kalan deneyimlerle çok daha güçlü bir şekilde yeni yollara çeviririz rotamızı.


Sürece başladığımızda size bir onam formu sunuyor olacağım. Bu form karşılıklı olarak sorumluluk ve görevlerimizi içeren bir antlaşma niteliği taşıyor olacak.


Görüşmelerimiz 40-50 dakika arasında gerçekleşiyor olacak. Görüşme sıklığımıza ve tarihlere beraber karar veriyor olacağız.


Daha kaliteli bir yaşam için kişinin yolunu da kendisini de iyi tanıması gerektiğine inanıyorum. Çıktığınız her yol size kıymetli deneyimler getirsin.Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Eğitimler

Bahçeşehir Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Objektif Çocuk Gelişim Testleri - Ev Okulu Derneği - 13.6.2022 Özel Öğrenme Güçlüğü (disleksi Ve Dehb) Uygulayıcı Eğitimi - Gedik Üniversitesi - 13.6.2022

Danışan Yorumları