1. Uzman
  2. Selin ARSLAN
Selin ARSLAN

Selin ARSLAN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 40 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Lisans eğitimimi İstanbul Işık Üniversitesi, İngilizce Psikoloji Bölümünde yüksek onur derecesi alarak tamamladım Lisans eğitimi boyunca Dr. Mustafa Kemal Özcan Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Kliniği, Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi, NDK Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve LAL Psikolojik Danışmanlık Merkezinde staj yaparak tecrübe kazandım. Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi ve Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi aldım. Türk Psikologlar Derneği Öğrenci Komisyonu'nda iki yıl görev aldım. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) çatısı altında iki yıl psikolojik farkındalık projesinde kurucu görevli olarak yer aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Uzman olduğum alanlar:

-Çocuk değerlendirmeleri

-Kaygı (anksiyete) bozuklukları

-Depresyon

-Panik Bozukluk

-Travma Sonrası Stres Bozukluğu

-Fobiler (sosyal fobi vb.)

-Obsesif Kompulsif Bozukluk

-İlişki problemleri

-Özgüven problemleri

-Yeme bozukluları

-Öfke kontrolü

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18) LGBT+ Yetişkin (65+) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi

Eğitimler

Işık Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Yeniden Sağlık Ve Eğitim Derneği - 15.9.2022 Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi - Ev Okulu Eğitim Derneği - 7.10.2022 Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Üniversitesi - 9.5.2023

Danışan Yorumları

Kaygı bozukluğu

(*)(*)(*)(*)(*)
Zeynep - 2 ay önce
Kendisinden kaygı bozukluğu tedavisi aldım. Hayat kalitem çok düşmüştü, sayesinde her şey şuan daha iyi. Çevremdeki insanlar bile bendeki değişimi fark etti. Kendisine teşekkür ederim.

(*)(*)(*)(*)(*)
B... Y... - 2 ay önce
Selin Hanim'dan yaklasik 6 seans boyunca ozguven ve iliskiler uzerine danismanlik aldim. Kendisi, hayatımda olan birçok olaya bakış açımı degistirmemi ve yasadigim sorunlarin asil sebeplerini bulmama yardimci oldu. Selin Hanim sayesinde duygularimi daha kontrollu bir sekilde anlayabiliyorum ve kargi problemlerimle basa cikabiliyorum. Cok tesekkur ederim.

Teşekkürler

(*)(*)(*)(*)(*)
yasinc - 2 ay önce
Sınav dönemimdeki kaygı durumumu ortadan kaldırdı hanımefendi. Sınavdan bir gün öncesinde dahi beni kırmayıp zihnimdeki olumsuz düşünceleri yenmemde yardımcı oldu. Bugün o sınavı kazanınca teşekkürlerimi bildirmek istedim.
Toplam 3 yorum.