1. Uzman
  2. Serap KAVAK
Serap KAVAK

Serap KAVAK

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 600
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 500

Hakkında

Lisansımı İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 3,82 ortalamayla yüksek onur derecesiyle tamamladım. Lisans dönemim boyunca Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesinde, Nokta Psikolojik Danışmanlık Merkezinde, Psikoloji Akademisinde, Florya Psikoterapi Merkezinde klinik stajlarımı tamamladım. Doç. Dr. Itır Tarı Cömert'ten Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini, Klinik Psikolog Pınar Gümüş Sarı'dan Çocuk DeğerlendirmeTestleri Uygulayıcı Eğitimini, Doktorant Klinik Psikolog Akın Kongur'dan "Anksiyete Bozukluklarında Kullanılan Bilişsel Davranışçı Müdahaleler" eğitimini, Dr. Hakan Atalay'dan Psikofarmakoloji eğitimini alarak uzmanlaştım. Şu an Dr. Görkem Gökçelioğlu'ndan aldığım Psikodinamik Psikoterapi Eğitimine devam etmekteyim. Eş zamanlı olarak Rorschach ve Projektif Yöntemler Derneğine bağlı olarak Dr. Öğr. Üyesi Bengi Pirim Düşgör'den Ergen ve Yetişkinler için Rorschach Ve TAT Testi eğitimlerini almaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Görüşme süresi 40-45 dakikadır. Çalışma sürecinin süresi önceden öngörülemez ise de bu süre aylarla ifade edilebilir. Başvuranın görüşme seanslarına düzenli katılımı, olumlu sonuçlar için elzemdir. Bu süreç boyunca çeşitli duygusal inişler ve çıkışlar söz konusu olabilir. Olumlu sonuçlar için başvuranların kendi çabaları ve sorumluluk almaları önem arz etmektedir.Terapide danışanın kendini rahatsız hissettiği konular öncelikli olarak gündemimizi oluştururken yalnızca sorunun görünen kısmı ile uğraş içerisinde olmayız. dalgalı bir denizdir ve dümen sizin elinizdedir. Kimi zaman kendimizde keşfettiğimiz olgular acı verici olabilir. Ancak terapi odası tüm bu acı verici deneyimleri danışanların terapi sürecinde edindiği yeni beceriler ve bakış açılarıyla aşmalarını sağlar.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (65+) Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT)

Eğitimler

İstanbul Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı - Psikoloji Akademisi - 4.3.2023 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Psikoloji Akademisi - 18.3.2023 Anksiyete Bozukluklarında Kullanılan Bdt Müdahaleleri - Psikoloji Akademisi - 30.3.2023 Klinik Görüşme Teknikleri - İstanbul Arel Üniversitesi - 25.9.2023 Psikofarmakoloji Eğitimi - Psikalpark - 21.5.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Psikoloji Akademisi - 31.8.2023 Ergen Ve Yetişkinlerde Rorschach Ve Tat - Rorschach Ve Projektif Testler Derneği - 30.1.2024 Psikodinamik Psikoterapi Ve Kişilik Bozuklukları - Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği - 30.1.2024

Danışan Yorumları