1. Uzman
  2. Serap SENDIKICI
Serap SENDIKICI

Serap SENDIKICI

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Sınırda (Borderline) Kişilik Bozukluğu
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Sınırda (Borderline) Kişilik Bozukluğu
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. 2011 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlayıp uzmanlık unvanımı aldım. Çeşitli devlet hastanelerinde stajer olarak ve özel kliniklerde psikoterapist olarak çalıştım. Halen klinik çalışmalarıma devam ediyorum. Görüşmek dileğiyle, Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba,

Yetişkinlerle bireysel terapi formatında çalışıyoruz. Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilinçli Farkındalık ve Yoga-Meditasyon temelli bütüncül bir yaklaşım sergiliyorum. Seanslarımız 50 dakika sürüyor ve başlangıç olarak ilk 3-6 ay her hafta görüşme yapmamız uygun oluyor. Sonrasında 15 günde bir ve ardından takip görüşmelerine dönüşüyor. Takip görüşmeleri ayda bir ve iki ayda bir şeklinde azalarak terapi sonlanıyor. Danışanların şikayetlerinin nüks ettiğine pek rastlamıyoruz ancak farklı yaşamsal ve dönemsel nedenlerle tekrardan farklı kürler uygulama durumumuz olabiliyor. Sağlıklı bir psikoterapi süreci çalışmalarımız en az 2 senede tamamlanıyor.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Pozitif Psikoloji Şema Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Şema Terapi - Psikonet - 2.12.2012 Kognitif Terapi - Cbt İstanbul - 6.12.2012 Yin Yoga - Masterclass Devrim Akkaya Yoga / İstanbul - 10.11.2020

Danışan Yorumları