1. Uzman
  2. Şeyma ERBAŞ
Şeyma ERBAŞ

Şeyma ERBAŞ

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kişilik Bozuklukları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kişilik Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Şeyma Erbaş, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Çift Anadal programı dahilinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden Onur derecesiyle 2020-2021 yılları arasında lisans eğitimimi tamamladım. Ardından pek çok özel kurumlarda stajyerlik yaparak klinik gözlem ve seans süreçlerine dahil olma imkanı buldum. Bu süreç içerisinde Psikoloji bilimine dair gerekli eğitim ve sertifika programlarına katılım sağladım. Şu anda da İstanbul Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimime devam etmekte olup ağırlıklı olarak yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi ekolleriyle danışan görmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Danışmanlık ve terapi süreci karşılıklı iletişimin sağlıklı bir şekilde kurulması sonucun da ,haftada bir olacak şekilde ortalama 45-50 dk arasında sürmektedir.

Seans esnasında paylaşılan bilgiler, danışanı korumak adına onam formunda yer alan istisnai durumlar haricinde (ki bunlar; kişinin kendisine ve bir başkasına zarar verme durumu varsa yine danışına korumak adına ilgili merciler ile paylaşılacaktır.) hiç bir kurum veya kişiyle paylaşılmayacaktır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

İstanbul Gedik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Gelişim Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Resimlerinin Psiko-pedagojik Analizi Projektif Çizim Testleri Uygulayıcı Eğitimi - Samsun Üniversitesi - 16.6.2021 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri(mmpı) Uygulayıcı Eğitimi- Yetişkinlerde İlk Görüşme Teknikleri Eğitimi Sertifika Programı - Samsun Üniversitesi - 28.5.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 2.2.2022 Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 15.4.2022 Tssb&dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 18.3.2022 Şema Terapi - 5n1k Psikoakademi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Merkezi - 28.7.2022 Moxo D-cpt Dikkat Performans Testi - Moxo Türkiye - 23.12.2022

Danışan Yorumları