1. Uzman
  2. Şeymanur AYGÜN
Şeymanur AYGÜN

Şeymanur AYGÜN

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, İlişki / Evlilik Problemleri, Ergenlik Dönemi Sorunları
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, İlişki / Evlilik Problemleri, Ergenlik Dönemi Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 600

Hakkında

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Şeymanur Aygün. Tam burslu olarak yerleştiğim Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca pek çok eğitime katılma şansı yakaladım. Bunun yanı sıra okullarda ve psikolojik danışma merkezinde stajlar yaptım. Uzun zamandır aktif olarak danışan görüyorum. Özellikle ergen ve yetişkin yaş gruplarıyla çalışıyorum. Bir yandan bu alanda eğitimler almaya devam ediyorum. İnsanların hayatlarına dokunabilmek çocukluktan beri en çok istediğim şeydi. Her insanın hikayesinin bir kıyısında yer alıp onun hikayesine eşlik etmek benim için inanılmaz kıymetli. sosyal medya hesabım: psk.dan.seymanur

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Öncelikle kimler psikolojik destek alabilir sorusunun cevabının herkes olduğunu belirtmek isterim. Hayatının zor bir döneminden geçen, içinden çıkamadığı düşüncelere sahip olan, bazı duyguların altından kalkamadığını hisseden, geçmiş travmalarını atlatamayan, sevdiği birini kaybeden ya da sadece kendisini daha yakından tanımak ve anlamak isteyen, geleceğe dair hedefleriyle ilgili karar verme sürecinde olan, psikolojik yardıma ihtiyaç duyan herkes bundan faydalanabilir :)


Psikolojik danışma süreci bilimsellik ve etik doğrultusunda gerçekleştirilen, sizin ruh sağlığınıza iyi gelmeyi hedefleyen, sadece bu konuda yeterliliği olan uzmanlar tarafından sağlanabilecek bir süreçtir.


Burası sizin kendinizi en güvende ve en rahat hissedebileceğiniz bir yer :) Yargılanmadan, bastırılmadan, engellenmeden sadece duygu ve düşüncelerinizin anlaşılmaya çalışıldığı bir yer. Hayatınızın geri kalanında birine/birilerine muhtaç değil; kendi kendinize yetebilmenizi sağlayacak olan bir yardım süreci.


Bu süreçle ilgili bilgi vermem gerekirse:


  • Bir seans süresi 45 dakikadır.


  • Seanslara genellikle haftada bir, duruma göre iki haftada bir olarak devam etmekteyiz. Bunu danışan ile birlikte belirliyoruz.


  • İlk seans genellikle danışanı tanımaya yöneliktir.


  • En temel iki ilkemizden birincisi gönüllülük. Yani danışanın bu sürece katılmayı kendisinin istemesi gerekir.


  • İkinci temel ilke ise gizlilik. Burada konuşulan her şey sadece danışan ve danışman arasında kalır.


  • Seanslardan mucizevi bir sihirli değnek etkisi beklememelisiniz. Olaylar bir anda oluşmadığı için bir anda da çözülemezler.


  • Bu süreci hızlandıracak en önemli madde kendinizi psikolojik danışmana tam olarak açmanız ve içinizden gelenleri çekinmeden paylaşmanızdır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi Varoluşcu Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT)

Eğitimler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Psikolojik Testler Uygulayıcı Belgesi ( Beck Anksiyete Ölçeği, Beck Depresyon Ölçeği, Mmpı, Hacettepe Kişilik Ölçeği, Cornell İndeks Envanteri, Eysenck Kişilik Envanteri, Scl-90 ) - Fezhak Hg Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Merkezi - 19.12.2019 2.pdr Zirvesi (travma, Bağlanma Problemleri, Özşefkat, Kariyer Danışmanlığı, Kanserle Mücadelede Pdr'nin Önemi, Farkındalık Eğitimi, Çocuklarla Ve Aileler İle Yapılan Çalışmalarda Uygulanan Yöntemler) - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği - 20.3.2019

Danışan Yorumları