1. Uzman
  2. Simge ÇELEBİ
Simge ÇELEBİ

Simge ÇELEBİ

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Uzman Psikolojik Danışman Simge ÇELEBİ. Lisans eğitimimi 2017 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Ardından 2022 yılında yüksek lisans eğitimimi de Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Mezun olduktan sonra özel okulda psikolojik danışmanlık hizmeti vermekle birlikte uzmanlığım ve aldığım eğitimler neticesinde bireysel danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Günlük hayatta herkes baş etmekte zorlandığı durumlarla karşılaşabilir. Bireyin yaşadığı bu zorlanma durumları kişinin günlük hayatındaki işlevselliği sekteye uğrattığında bu durum problem olmaya başlar. Terapide amaç bireyin yaşadığı bu problemleri çözmesine yardımcı olmaktır.


Seanslar ortalama 50 dakikadır ve görüşmeler çoğunlukla haftada bir olacak şekilde planlanır ancak terapi sıklığı danışanın problemine göre değişkenlik gösterebilir. Seans günü ve saati danışanla birlikte planlanır.


Çalışma Alanlarım


  • Anksiyete (Kaygı) Bozukluklukları
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
  • Travma ve İlişkili Bozukluklar
  • Panik Bozukluk
  • Özgül Fobiler
  • Sosyal Fobi
  • Depresyon ve Mutsuzluk

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Çukurova Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çukurova Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikoloji Akademisi - 8.4.2023 Oyun Terapisi - Bilgelik Enstitüsü - 25.11.2018 Masal Terapi - Bilgelik Enstitüsü - 25.11.2018 Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi - Bilgelik Enstitüsü - 25.11.2018

Danışan Yorumları