1. Uzman
  2. Simge GÖRAL
Simge GÖRAL

Simge GÖRAL

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Panik Atak
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Panik Atak
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba! Ben Uzman Klinik Psikolog Simge Göral. 2020 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden tam burslu onur öğrencisi olarak mezun oldum. Bu dönemde aynı zamanda psikoloji bölümünde asistan olarak görev aldım. Lisans eğitimimde GATA Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve MEDEA Anaokulu'nda olmak üzere farklı alanlarda stajlara katılım sağladım. 2021 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisans bölümüne tam burslu olarak kabul aldım ve Aralık 2022’de mezun oldum. Bu süreçte Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde staj programına katılım sağladım ve süpervizyon eşliğinde danışan görmeye başladım. Psikoloji bilimine dair altyapımı ve etik inancımı oldukça güçlü oluşturduğumu düşünüyorum. Yaşam boyu eğitime inanan, alanında araştırmayı ve çalışmayı seven ve her zaman öğrenmeye açık bir klinik psikolog olarak sizlere dilediğiniz zaman yardımcı olmaya hazırım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

  • Danışmanlık/Terapi hizmeti gönüllüğü içerir. Bu süreçte, size sunulan yardımın yararlı olabilmesi için seanslara belirlenen gün ve saatte devam etme, gelemeyeceğiniz durumlarda 24 saat öncesinden iptal sorumluluğunuz bulunmaktadır.
  • Seanslar genellikle haftada bir yapılır ve ortalama 45 dakika sürer. Görüşmelerin sıklığına ve ne kadar süreceğine danışan ve psikolog birlikte karar verir.
  • Danışmanlık/Terapi sürecinde danışanın mahremiyetine özen gösterilir, gizlilik esastır. Görüşmede konuşulanlar sizin izniniz olmadığı sürece siz ve psikoloğunuz arasında kalır. Ancak bildirilmesi zorunlu herhangi bir suç unsuru olduğunda, kendinize ya da bir başkasına zarar verme riskinin ve istismarın söz konusu olduğu durumlarda ve tanıklık celbi gelmesi halinde gizlilik ilkesi ihlal edilir ve gerekli bilgiler ilgili kişi veya kurumlarla paylaşılabilir. Bu durumda öncelikle tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.
  • Psikolog gerekli gördüğü takdirde psikolojik test ve değerlendirme araçlarını uygulayabilir.
  • Psikolog, gerek gördüğü takdirde durumunuzu değerlendirmek için, ek yardım hizmetlerine yönlendirme yapabilir.
  • Danışmanlık/Terapi sürecinde, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. Yardımı kendi isteğinizle sonlandırmak size hiçbir yükümlülük getirmemektedir. Bu hususta tek beklentim terapiyi sonlandırmadan bir önceki seans bana haber vermeniz ve kapanış seansı için fırsat yaratmanızdır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+ Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Eğitimler

İstanbul Ticaret Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Haliç Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları - Datem - 8.8.2021 Moxo D-cpt Adhd Uygulayıcı Sertifikası - Moxo - 13.9.2020 Mmpı Uygulayıcı Ve Yorumlayıcı Sertifikası - Türk Psikologlar Derneği - 23.10.2022 Süpervizyon Destekli Temel Spor Psikolojisi Ve Mindfulness Temelli Terapi Yaklaşımı Eğitimi - Rehber Klinik - 20.2.2023

Danışan Yorumları