1. Uzman
 2. Sinem AKPEÇE
Sinem AKPEÇE

Sinem AKPEÇE

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Bazen kaygılı, yetersiz, değersiz, yalnız ve/veya çaresiz hissettiğiniz oluyor mu? Özellikle 20'li 30'lu yaşlardaki danışanlarımın yaşadıkları kaygılarla baş etmeleri için onlara destek oluyorum. Duygu ve düşüncelerinizi fark etmek, anlamak ve bir destek alarak onların verdiği mesajları görmek çok önemli. Sorun yaşamamak mümkün değil ancak onlarla baş etme becerilerinizi geliştirmeniz mümkün. Sorunlarınız sizlere var olan ihtiyaçlarınızı göstermek istiyor. 1994 yılında doğdum. Kendimi ve insanları anlama isteğim meslek seçimimi etkiledi. Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden 2018 yılında mezun oldum. Aynı okul ve bölümdeki yüksek lisans derslerimi 2021'de bitirdim. Süpervizyonumu tamamladıktan sonra Sistemik Psikolojik Danışmanlık ve Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı sertifikalarımı da aldım. 🔅 Danışanlarımla aramdaki içten iletişime değer veriyorum. Onların yorumlarını bu sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bu cümlelerden biri veya birkaçı size uyuyor mu?


 • "Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum"
 • "Yetersiz ve değersiz hissediyorum"
 • "Hayatı kaçırıyorum"
 • "Sahip olduklarım beni bana yetmiyor"
 • "Erteliyorum"
 • "Çevrem beni yeteri kadar anlamıyor"


Size destek olacağım konular:


 • Sorunlarınızla baş etmeniz,
 • Yargılanmadan anlatmanız ve anlaşıldığınızı hissetmeniz,
 • Öz şefkatinizi artırmanız,
 • Farkındalık kazanmanız,
 • Duygusal iniş çıkışlarınızı düzenlemeniz,
 • Anda ve akışta kalabilmeniz için yardım edeceğim.Çalışma alanlarım:


🔸 Duygu düzenleme becerileri

🔸 Özellikle kaygı, korku, öfke, değersizlik ve yetersizlik duyguları

🔸Aşırı düşünme alışkanlığı

🔸Erteleme alışkanlığı

🔸Mükemmeliyetçilik

🔸Öz güven ve güven sorunları

🔸İletişim sorunları

🔸Tükenmişlik

🔸Mutluluk ve umut

🔸Psikolojik sağlamlık

🔸 Bilişsel esneklik


 • 7-15 günde bir görüşmemiz faydalı oluyor.


İlk kez psikolojik yardım alacaksanız:


 • "Kendimi nasıl anlatmam gerekiyor?" gibi bir endişeniz olabilir. Ben sizi özellikle ilk görüşmemizde sorularımla yönlendireceğim.


Daha önce aldığınız psikolojik yardım etkili olmadıysa: • Her ruh sağlığı çalışanının danışanıyla bağ kurma şekli farklıdır ve bu da alacağınız yardımın faydasına etki edecektir.


Yurt dışında yaşayan danışanlarım:


 • Programımdaki saatleri yerel saatinize uygun olarak görüyorsunuz.


Sitenin sistemi hakkında:


 • Sistem size randevu aldığınız gün-saati 3 kez revize etme hakkı veriyor. Benden randevu aldıktan sonra sistem beni "Uzmanınız" olarak atıyor ve direkt olarak iletişime geçebiliyorsunuz.


Ek bilgi:


 • Danışanlarımın yazdığı yorumları aşağıdan okuyabilirsiniz.
 • Merak ettiklerinizi aşağıdaki "Soru sorma seçeneği"yle bana sorabilirsiniz.
 • Blog yazılarımı okuyabilirsiniz.


Görüşürüz!

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Pozitif Psikoloji Sistemik Aile Terapisi

Eğitimler

Yeditepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yeditepe Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Sistemik Psikolojik Danışma Uygulayıcı Eğitimi - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi - 6.6.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi - 3.3.2021 Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi - 9.1.2021 Pozitif Psikoloji Eğitimi - Kim Psikoloji - 21.6.2020 Psikolojik Danışmada Sanat Terapisi Tekniklerinin Kullanımı Eğitimi - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği İstanbul Şubesi - 6.3.2021 Bilinçli Farkındalık Mindfulness Uygulamaları - Gpd Akademi - 1.9.2022

Danışan Yorumları

İyi hissetmek

(*)(*)(*)(*)(*)
Y... K... - 3 ay önce
Güzel bir başlangıç yaptık Sinem Hanım ile gerçekten bir şeylere acele etmeden ruh halimden bahsetmek inanılmaz iyi geliyor, kararsızsanız bir şans vermenizi kesinlikle öneririm.

Dogru Uzman

(*)(*)(*)(*)(*)
K... E... - 3 ay önce
Sinem hanim yonelttigi sorular ve yonlendirmelerle, problemleri derinlemesine irdeleyebilmenin yolunu aciyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Güzel bir başlangıç

(*)(*)(*)(*)(*)
C... E... - 3 ay önce
Daha önce de terapi deneyimlerim oldu ama konuşmanın bu kadar doğal ilerlediği ilk terapi deneyimim diyebilirim. Sinem Hanım'ın özellikle beni dinlediğini hissettirmesi, anlattığım konularda bazen benim bile fark etmediğim detayları fark etmesi, anlattıklarımın bir karşılığı olduğunu hissettiriyor bana. Bazen içinde kaybolduğum hayatıma bir adım geriden bakış atmamı sağlaması da benim bu terapi deneyiminde hoşuma giden olaylardan biri. Seanslara yeni başlamış olsak da mümkün olduğu kadar devam etmeyi düşünüyorum.
Toplam 21 yorum. Tümünü Gör