1. Uzman
  2. Sude ÇEVIK
Sude ÇEVIK

Sude ÇEVIK

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 900
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 900

Hakkında

Merhaba, Ben Psikolog Sude Çevik. İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans hayatım boyunca birçok kulüp faaliyetinde ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldım. Rehberlik Ve Araştırma Merkezinde ve özel kliniklerde stajlarımı tamamlayarak alanı gözlemleme ve tanıma fırsatı buldum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, WISC-R zeka testi, Oyun Terapisi ve Mindfulness temelli terapi eğitimlerini tamamladım. -Ergen ve yetişkinlere online ve yüz yüze psikolojik danışma hizmeti vermekteyim. İçinde bulunduğunuz durumlara dair problemleri birlikte ele alabilmek ve sizlere yardımcı olmak amacıyla buradayım. Kendinizi hazır hissettiğinizde randevu oluşturarak görüşmelerimizi başlatabilirsiniz. Hoşça kalın.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Yaşamımızın bazı dönemlerinde karanlık bir yoldaymış gibi hissedebiliriz. Benim terapideki gayem; elinizde bir fener olduğunu fark ettirmenin bir yolunu bulmak ve bu fenerle yolunuzu aydınlatmak. Aynı zamanda bu yolda size eşlik etmek. Belirtmeliyim ki; terapiyi yalnızca hayatında sorun yaşayanların almadığını belirtmek isterim. İyi oluş halimizi koruyabilmek, kendimizi geliştirebilmek ve kendimizi tanıyabilmek için de bir uzmandan destek alabiliriz.


Görüşmeler 45 dakika sürmekte. Görüşme sıklığı ise her hafta belirlenen gün ve saatte gerçekleşecek olup danışma sürecinin ne kadar süreceği danışanın probleminin niteliğine göre belirlenir.


Çalışma Alanlarım:

-Sosyal fobi

-Kaygı bozuklukları (anksiyete)

-Yaygın anksiyete

-Sosyal kaygı

-Panik bozukluk

-Agorafobi

-İlişki ve evlilik problemleri

-Obsesif kompulsif bozukluk (OKB)

-Depresyon

-Öfke problemi/krizleri

-Bağlanma sorunları

-Fobiler

-Öfke kontrolü

-İntihar düşüncesi

-Uyku sorunları

-Yetersizlik ve değersizlik düşüncesi

-Travma sonrası stres bozukluğu

-Özgüven problemi

-Kendini tanıma

-Öz şefkat

-Boşanma

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Çocuk (6-12) LGBT+ Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Davranışçı Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi

Eğitimler

İstanbul Kent Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Psikoloji Akademisi- Doç.dr. Itır Tarı Cömert - 10.12.2023 Wısc-r Zeka Testi - Helen Psikoloji - 6.12.2023 Oyun Terapisi - Helen Psikoloji - 6.12.2023 Objektif-projektif Testler - Helen Psikoloji - 2.1.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi - Datem Eğitim- Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu - 14.10.2023

Danışan Yorumları