1. Uzman
  2. Sultan KAYA
Sultan KAYA

Sultan KAYA

Psikolog

Uzmanlıklar: Sosyal Fobi , Fobiler, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Sosyal Fobi , Fobiler, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 55 dk
ücret 2500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Herkese merhaba, ben Sultan 2012'de birincilikle bitirdiğim lise eğitimimin ardından, aynı yıl içinde Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Psikoloji lisansına başladım. Öğrenimim sırasında Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlemci stajyerlik yaptım. 2016 yılında mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoepigenetik Laboratuvarında bir süreliğine gönüllü stajyerlik yaptım. 2019 yılında Ardahan Devlet Hastanesinde çalışmaya başladım. Klinik ortamda aktif olarak hasta görmekteyim. Çoğunlukla obsesif-kompülsif bozukluk, sosyal fobi, anksiyete bozukluğu, narsisistik kişilik bozukluğu ve depresif belirtilerin belirgin olduğu hastalarla çalışıyorum. Ek Not: Profilimde, gizli kategorisinde sorulan sorulara dönüş yapmamaktayım. Anlayışınız için teşekkürler.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Görüştüğüm hastalarla başlarken görüşme sıklığını haftada bir olarak başlatıyorum; ilerleyen süreçte ise görüşme aralıklarını aşamalı olarak 2 haftada bir ve ayda bir olmak üzere ilerletiyorum. İyileşmenin sağlandığı konusunda mutabakata vardığımız hastalarla tedavi sonrasında 3 ay ve 6 ay aralıklarla iki güçlendirme görüşmesi daha planlıyoruz.

Görüşmeler süre olarak 45-50 dakika sürmektedir.


Hastalarla çalışırken bilimsel geçerlik-güvenirliği ve etkinliği pek çok kez kanıtlanmış olan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT\CBT) ekolünü kullanıyorum. Bu ekolün çalıştığım hastalar üzerindeki iyileştirici etkisinin hem hızlı hem de köklü olduğunu gözlemledim. Dolayısıyla da BDT metotlarını sıkça kullanıyorum. BDT metotları, görüşme esnasındaki içeriğe ve kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenecek bilişsel ve davranışsal ödevleri kapsar.


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+ Ergen (12-18) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi

Eğitimler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Aktif Psikoloji Akademisi - 22.5.2023

Danışan Yorumları