1. Uzman
  2. Sümeyye IPTEŞ SAYDUN
Sümeyye IPTEŞ SAYDUN

Sümeyye IPTEŞ SAYDUN

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Psikolojik Danışman / Aile Danışmanı Sümeyye İPTEŞ SAYDUN. Karadeniz Teknik Üniversitesi 2016 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunuyum. Mezuniyet sonrasında birçok farklı kurumdan ve çok değerli hocalardan eğitimler / süpervizyonlar aldım. Bilişsel Davranışçı Tedavi ve Çözüm Odaklı Terapi, şema Terapi ekolleri ağırlıklı çalışmaktayım .Pandemi sürecinde gönüllü psikolojik danışmanlık yaptım. Mezuniyetten itibaren aktif olarak çalışmaktayım ve halihazırda bireysel terapi ve aile danışmanlığı yapmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bireysel terapiler ortalama 45-50 dk arası sürmektedir. Danışanın durumuna göre esneklik göstermekle birlikte seanslar, haftada bir olacak şekilde düzenlenmektedir.

Aile danışmanlığı ortalama 60-70 dk arası sürmektedir. Yine danışanların durumu göz önünde bulundurulmak koşuluyla haftada bir seanslar yapılmaktadır.


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Yetişkin (65+) LGBT+ Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Eklektik Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Terapi (CPT) Şema Terapi

Eğitimler

Karadeniz Teknik Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Yıldız Teknik Üniversitesi - 16.5.2020 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi - Apamer Prof. Dr. Nevin Dölek - 3.9.2020 Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Psikodestek Uzm. Psk. Uğur Dalan - 6.5.2020 Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Uygulama Eğitimi - Psikodestek Uzm. Psk. Uğur Dalan - 1.6.2020 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (mmpı) Uygulayıcı Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü Uzm. Psk. Sezen Erem / - 4.7.2020 Yetişkin Testleri Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü Uzm. Psk. Sezen Erem - 5.7.2020 Kayıptan Sonra Yaşam : Komplike Yas Ve Vaka Örnekleriyle Tekrar Yaslandırma Yöntemiyle Tedavi - Cised Prof. Dr. Vamık Volkan - 1.9.2018 Travmayla Baş Etme Yöntemleri Kursu - Meb - 2.9.2019 Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi - Meb - 30.10.2019 Pandemi Ve Sonrasında Okul Fobisi Ve Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı - Yeşilay - 16.7.2020

Danışan Yorumları