1. Uzman
  2. Umut Sude TIKIROĞLU
Umut Sude TIKIROĞLU

Umut Sude TIKIROĞLU

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Umut Sude Tıkıroğlu. Lisansımı İzmir Ekonomi Üniversitesi (ingilizce) psikoloji bölümünde tamamladım. Şu anda da İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde klinik psikolojiden yüksek lisans yapmaktayım. Ergen - yetişkin psikolojisi alanında hizmet vermekteyim. Kullandığım terapi yaklaşımları : Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi Çalışma alanlarım : Anksiyete (kaygı) , Depresyon , Fobiler , Sosyal Fobi , Panik Atak, İletişim Bozuklukları, İlişki Problemleri, Özgüven Problemleri, Sınav Kaygısı

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi, belli bir kurama\yönteme göre belirlenmiş bir çerçeve içinde, bazı tekniklerin kullanımı yoluyla, danışan ile terapist arasındaki ilişki aracılığıyla, kişinin kendini anlamasını ve yaratıcı biçimde değiştirebilmesini amaçlayan bir sağaltım\tedavi biçimidir.


Psikoterapi, danışanın duygularını, düşüncelerini , davranışlarını, kişisel geçmişini ve ilişkilerini sistemli bir şekilde inceler. Bu sayede danışan terapide kendi iç dünyasını ve ilişkilerini daha iyi tanıma yolculuğuna çıkar.


Danışana yeni ve etkili başa çıkma yöntemleri kazandırır.


Terapi süreci son derece kişisel\özel ve bir o kadar da profesyonel\sınırlı bir ilişkisel süreci kapsamaktadır. Dolayısıyla seans sayısı, kişinin ihtiyacına göre değişim gösterecektir.


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT)

Eğitimler

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İzmir Ekonomi Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 4.5.2020 Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 10.6.2020 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 9.6.2021 Cinsel Terapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 17.6.2021 Aile Ve Çiftlerde Şema Terapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 30.6.2021 Sanat Terapisi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 22.6.2021 Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi - Psikoaktif Terapi Eğitim Merkezi - 14.10.2020 Çocuk Resimleri Analiz Eğitimi - Mersin Boğaziçi Aile Danışmanlık Merkezi - 13.3.2021

Danışan Yorumları