1. Uzman
  2. Yağmur GÜZEL
Yağmur GÜZEL

Yağmur GÜZEL

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 300

Hakkında

Merhaba. Ben Yağmur Güzel. 2017 yılında Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli anaokullarında, rehabilitasyon merkezlerinde, özel ve devlet hastanelerinde staj yapma imkanım oldu. Lisans eğitimim bittikten sonra başladığım, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini 2019 yılında tamamladım. 2019-2021 seneleri arasında rehabilitasyon merkezinde çalıştım. O süreçte danışan görmeye devam ettim. Şu anda Beylikdüzündeki kliniğimde, danışanlarımı görmekteyim. Çocuk-Ergen-Yetişkin alanında hizmet vermekteyim. Ayrıca Disleksi, Dikkat Eksikliği yaşayan kişilerle de çalışmaktayım. Seanslarımı Bilişsel Davranışçı Terapi ve Duygu Odaklı Terapi ekolü ile yürütmekteyim. Çocuklar ile çalışırken Oyun Terapisi, Hikaye Tamamlama, Resim Analizi tekniklerinden faydalanmaktayım. İletişim: ***** Mail: ***** Adres: Yakuplu Mah. 200. Sok. No:12. PSİKODÖNGÜ DANIŞMANLIK MERKEZİ

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi, kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bireyin kendini tanımasını, yaşadığı zorlukların veya duygusal zorlanmaların üstesinden gelebilmesini sağlamak amacıyla terapist ve danışanın birlikte yürüttüğü bir süreçtir. Geminin kaptanı danışan, terapist ise rehberlik eden kişidir.

Terapist yargılarından, kurallarından, varsayımlarından arınmış bir şekilde, objektif olarak, danışanı için oradadır. Terapi süreci tavsiye, öneri, eleştiri içermez.

Gizlilik ilkesi esastır. Terapide konuşulan her şey, siz izin vermediğiniz sürece, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.


Seanlar 50 dakika sürmektedir. İlk görüşmede tedavinin hedefleri, problemi arttıran etmenler, danışanın beklentileri hakkında konuşulur ve tedavi protokolü oluşturulur. Genellikle haftada bir olarak seanslar yapılandırılır. Randevu gününüz öncesinden, asistanım tarafından hatırlatma için aranılır.

Sensların danışan tarafından iptali söz konusunda olduğunda, en az 24 saat içinde haber vermesi istenir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Duygu Odaklı Terapi Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Sanat Terapisi

Eğitimler

İstanbul Arel Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Danışan Yorumları