1. Uzman
  2. Zeliha KOÇAK
Zeliha KOÇAK

Zeliha KOÇAK

Psikolog

Uzmanlıklar: Panik Atak, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Panik Atak, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 500

Hakkında

1988’de İstanbul’da doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi tamamladıktan sonra, 2010’da Fatih Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. 2020’de KTO Karatay Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansımı bitirdim ve hazırladığım “Covid-19 Pandemisi Sürecinde Evlilik Uyumuyla İlişkili Faktörler Olarak Ruhsal Yakınmalar ve Psikolojik Dayanıklılık” konulu tezimle uzmanlığımı aldım. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Yanlız kadın danışanlarla çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

ONLİNE DANIŞMANLIK ONAM FORMU

Değerli Danışanımız,

Lütfen aşağıdaki sizin ve bizim hak ve sorumluluklarımız ile ilgili bilgileri dikkatle okuyunuz. Bu bilgiler size daha iyi hizmet verebilmemiz ve online danışmanlık sürecinin daha etkin ilerleyebilmesi için oldukça önemlidir.

1. Yüz yüze görüşmenin kısıtlandığı ya da uygun olmadığı durumlarda psikolojik sağlık açısından etkililiği kanıtlanmış bir uygulama olarak online psikolojik danışmanlık/ terapi uzun yıllardır tüm dünyada kullanılmaktadır.

2. Çalışmamızın başarısı danışanın danışmanı ile işbirliği yapması ve açık iletişim kurmasına bağlıdır.

3. Seans sırasında konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, servis sağlayıcılardan kaynaklanabilecek sorunlar dışında sizinle danışmanınız arasında kalacaktır. Ancak istismar, intihar riski, siz veya yakınlarınızın zarar görmesi gibi durumlarda sizinle ilgili bilgileri izniniz olmadan mesleki etik ilkeleri ve yasalar doğrultusunda ve zorunluluk doğduğunda sadece yetkili mercilerle ve mahkemelerle paylaşabiliriz.

4. Bilimsel açıdan değerli olduğu düşünülen veriler, kimlik bilgileri gizli tutularak akademik amaçla kullanılabilir.

5. Seanslar 50 dakika sürer. Görüşme süresi iki tarafça gerekli görüldüğü takdirde 50 dakikayı aşabilir ya da daha kısa sürebilir.

6. Danışmanınıza; psikolojik danışma süreciniz, kendi yaşantınız vb. ile ilgili veya danışmanınızın eğitimi ve yeterliliği hakkında da sorular sorabilirsiniz.

7. Her seans ücretlendirilir.

8. Kurumumuzda yapılan testlerin süresi ve ücreti, testin niteliğine göre değişmektedir.

Danışan bu konuda açık bir şekilde bilgilendirilmelidir.

9. Uzmanımız, elinde olmayan nedenlerle seansa geç gelebilir, bu durumda görüşme sürenizi uzatarak 50 dakikayı tamamlar. Seansa siz geç geldiğinizde danışmanınız görüşme süresine ekleme yapmaz, seans normal zamanında biter.

10. Seansınız bir gün öncesinden teyit edilir. Seansa gelemeyeceğiniz durumunda, seans saatinden en az 24 saat öncesine kadar seansınızı ücretsiz iptal etme hakkına sahipsiniz. 24 saat öncesine kadar iptal edilmeyen seansların ücretini ödemeniz gerekmektedir. Seansa gelememekle ilgili haklı bir sebep varsa ve bu belgelendirildiğinde danışandan ücret talep edilmez.

11. Seans süresince rahatsız edilmeyeceğinizden ve oturduğunuz odaya açılan kapının kapalı olacağından emin olun, seanstan önce alkol veya ilaç kullanmayın. Bu durumların sağlanmasından siz sorumlusunuz.

12. Gerekli gördüğü takdirde uzmanımız durumunuzu değerlendirmek için bir psikiyatri uzmanı ile görüşmenizi önerebilir.

13.Online görüşmeyi kabul ediyorum. Ayrıca yukarıda yazılı olan ilkeleri okudum ve onaylıyorum. Tarih.....

*18 yaşından küçüklerin velisi tarafından imzalanmalıdır.

Ad-Soyad: ............................................. Tarih:..................... İmza: ............

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Filial Oyun Terapisi (PCIT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) EMDR Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT)

Eğitimler

Kto Karatay Üniversitesi - Yüksek Lisans - Aile Danışmanlığı Fatih Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Solution-focused Therapy - Psikolab - 25.10.2021 Kabul Ve Kararlılık Terapisi - Psikomader - 18.12.2021 Filial Terapi Ebeveyn- Çocuk İlişkisi Uygulayıcı Eğitimi - Elif Macit - 21.4.2021 Emdr 1. Düzey Eğitimi - Emdr Türkiye Derneği - 8.3.2023 Psikopatoloji - İdemer - 24.2.2009 Aile Danışmanlığı Eğitimi - Mevlana Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - 5.6.2013 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Psikolab Psikoloji Enstitütüsü - 18.8.2021 Travma Sonrası Stres Bozukluklarına Başlangıç Eğitimi - Mevlana Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - 15.10.2014 Çocuklara Uygulanan Objektif Testler - (burdon Dikkat Testi, Catell 2-a Zeka Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Good Enoughh Harris Bir İnsan Çiz  Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Gelişimsel- Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Porteus Labirentleri Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Ankara Gelişim Envanteri (agte), Kohs Küpleri, Kent Egy) - Psikolojik Testler Derneği - 18.6.2009 Oyun Terapisi - B & S Psikoloji - 10.2.2022 Cognitive Behavioral Therapy (cbt) Techniques İn Children Training - Hayying Akademi - 12.3.2020 Oyun Odasında Oyuncakların Sembolik Anlamları - Elif Macit Psikoloji Eğitim Akademisi - 17.6.2022

Danışan Yorumları