1. Uzman
 2. Zeynep UYUMAZER
Zeynep UYUMAZER

Zeynep UYUMAZER

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, Umarım ki sizin için her şey yolundadır. Ben Psikolojik Danışman Zeynep Uyumazer. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli kurumlarda stajlarımı tamamlayıp sertifika programlarımı sürdürürken; beden algısı, özgüven ve özkıyım konularını ele alan sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol aldım. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldım. Dr. Psk. Ayşegül SAYAN KARAHAN ve Prof. Dr. Türkan DOĞAN'ın süpervizörlükleri eşliğinde süpervizyon sürecimi başarıyla tamamladım. Sanat Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çift ve Aile Terapisi, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında eğitimlerimi de tamamlayarak sertifika almaya hak kazandım. Mindfulness ve Polivagal Teori ile yakından ilgileniyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Sürecimiz, psikolojik danışmanın doğası gereği, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve koşullarınıza göre şekillenir.

Ele almak istediğiniz konu, şimdiye kadar başvurduğunuz ve geçtiğiniz yollar, kişilik özellikleriniz, hayat şartlarınız ve çok daha fazlası; size ne kadar süre eşlik edeceğim noktasında belirleyicidir. Bununla birlikte görüşmelerimiz, çoğunlukla, haftada bir gün olmak üzere 60 dakika sürmektedir.

Seanslarımıza taşımak istediğiniz konuların niteliklerine ve sizin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak en uygun terapi yöntemi belirlenir. Problemden ve yöntemden bağımsız olarak da psikolojik danışma sürecimizdeki temel amaçlarımız; sizin kendinizle daha sağlıklı ve yakın bir ilişki kurmanız, problemlerinizi tanımlarken ve çözerken en işlevsel yolları seçmeniz, güçlü yanlarınızı da keşfederek yolculuğunuzda kendinize kaynak oluşturabilmenizdir.

Ben ise tüm bu yolculukta size anlayış ve memnuniyetle, koşulsuz kabul ve saygı ile eşlik etmek isterim.


Çalıştığım Başlıca Konular:

 • Öz Şefkat ve Öz Farkındalık
 • Beden Algısı ve Bedene İlişkin Olumsuz Tutumlar
 • Ölüm, Kayıp ve Yas Süreci
 • Psikolojik Esneklik ve Dayanıklılık
 • Duygu Düzenlenmesine İlişkin Problemler ve Kaygı Bozuklukları
 • Mutsuzluk ve Anlam Kaybı
 • Mükemmeliyetçilik ve Tükenmişlik
 • Değersizlik, Başarısızlık ve Yetersizlik Hissi
 • Erteleme Alışkanlığı ve Motivasyon Kaybı
 • Tekrarlayan Rahatsız Edici Düşünceler
 • Geçiş ve Kriz Dönemleri (Ülke Değiştirme, Mezuniyet, Ebeveyn Olma, Evlilik, Boşanma vb.)
 • İlişki Problemleri (Kıskançlık, Sınırlar, Güvensizlik, Bağımlılık, Aşırı Fedakârlık, Şüphecilik, Aldatma ve Aldatılma, Reddedilme Korkusu vb.)
 • Bağlanma Stilleri ve Bağlanmaya İlişkin Problemler
 • Ebeveyn Olmakla İlgili Problemler
 • Ebeveyn-Çocuk Bağı
 • Sınav ve Performans Kaygısı


Sürecimize başlamadan sormak istediğiniz sorular varsa, sayfanın en altında yer alan soru-cevap bölümünden bana ulaşabilirsiniz ve benimle sosyal medya (psk.dan.zeynepuyumazer) veya e-mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Görüşmek dileğiyle! :)

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Duygu Odaklı Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Sanat Terapisi Eklektik Terapi Kültüre Duyarlı Terapi Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Ev Okulu Derneği - 2.5.2023 Çift Ve Aile Terapisi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 10.5.2023 Kabul Ve Kararlılık Terapisi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 5.6.2023 Sanat Terapisi - Ev Okulu Derneği - 31.7.2023 Şema Terapi - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 16.9.2023 Yetişkin Psikoterapisinde Kullanılan 20 Teknik - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 8.10.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi - İzmir Psikoloji Enstitüsü - 3.11.2023

Danışan Yorumları

Zeynep Hanim hayatıma dokundu

(*)(*)(*)(*)(*)
T... I... - 4 ay önce
Zeynep Hanıma burdan teşekkür etmek istiyorum. Hayatımı yeniden sorgulamamı sağladı. Kendimi yeniden keşfettim. Kendisiyle yolculuğumuz devam ediyor. Yolculuğumuzda çok şey öğrendim ve kendisinden öğreneceğim daha çok şey var. Bu yolculukta yanımda olduğunuz ve kendimi güvende hissettirdiğiniz için minnettarım.

Memnuniyet

(*)(*)(*)(*)(*)
H... S... - 5 ay önce
Anlayışla beni dinleyen ve güler yüzü ile gördüğüm de mutlu olduğum bir terapiste sahibim cok memnunum kendisinden .. dinlemekte çok iyi olduğu gibi güzel fikirleri ile de mutlu ediyor teşekkür ediyorum kendisine

TY

(*)(*)(*)(*)(*)
... ... - 6 ay önce
Zeynep Hanım'la göreceli olarak uzun bir danışmanlık yolculuğumuz oldu. Kendisiyle tanıştığım ve kendisinden danışmanlık aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Seanslara en umutsuz halimle de gelsem her seanstan birçok farklı bakış açısı kazanarak çıktım. Kendisine buradan da teşekkürü bir borç bilirim. Siz de hayatınıza dokunacak bir danışman arıyorsanız hiç şüpheniz olmasın, en doğru yerdesiniz. Beni kendimle yeniden tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim Zeynep Hanım.
Toplam 7 yorum. Tümünü Gör