1. Uzman
  2. Ahsen BERKIT
Ahsen BERKIT

Ahsen BERKIT

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Fobiler, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 900
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1100

Hakkında

Merhaba ben Klinik Psikolog Ahsen Berkit. 2016 yılından beri alanda aktif olarak çalışmaktayım. Psikoloji Lisans eğitimimi İstanbul Zaim Üniversitesinde (tam burslu), Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi ise Işık Üniversitesinde tamamladım. Yüksek lisans eğitimim sürecinde aldığım teorik eğitimlere ek olarak Moodist Psikiyatri Hastanesinde yaptığım staj ve süpervizyon kapsamında yürüttüğüm danışan takibi ile saha tecrübemi artırdım. 2023 yılında Gedik Üniversitesi Aile Danışmanlığı programını tamamladım. Bilişsel ve Davranışçı Terapiler eğitimimi ve süpervizyon sürecimi Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'ndan almış olup aynı zamanda Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcısı Eğitimi (MMPI), Terapötik Beceriler Eğitimi, Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı Uygulayıcı Eğitimi gibi pek çok mesleki eğitim programına katıldım. Hakkımda detaylı bilgiye ulaşmak için ***** web sitemi inceleyebilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

2016 yılından beri alanda aktif olarak çalışmakta, çalıştığım kurum ve çeşitli kliniklerde online ve yüz yüze seçeneklerle bireysel görüşmelerimi yürütmekteyim.


Çalışma Alanlarım

- Stres ve Öfke Yönetimi

- Öz şefkat ve bilinçli farkındalık

- Kaygıyla Giden Ruhsal Sorunlar: Panik, Agorafobi ve Sosyal Kaygı

- Yaygın Anksiyete ve Depresyon

- Travma Sonrası Stres Bozukluğu

- Obsesif Kompulsif Bozukluk


- Kişilik Bozuklukları

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Terapi (CPT)

Eğitimler

Işık Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Ve Davranışçı Terapiler - Datem - 30.8.2022 • Klinik Batarya Uygulayıcı Eğitimi ( Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcısı Eğitimi (mmpı), Beck Depresyon Envanteri, Beck Anksiyete Ölçeği, Durumluluk Ve Sürekli Kaygı Envanteri, Beier Cümle Tamamlama Testi, Belirti Tarama Listesi, Kısa Semptom Envanteri) - İzüsem - 30.6.2016 Aktarım Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Türk Psikoterapistler Akademisi - 1.1.2021 Sigara, Alkol Ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı Uygulayıcı Eğitimi - Adalet Bakanlığı - 15.2.2018 Öfke Kontrol Programı Uygulayıcı Eğitimi - Adalet Bakanlığı - 15.3.2017 Psikolojik İlk Yardım Eğitimi - Ruh Sağlığı Derneği - 1.3.2020 Terapötik Beceriler Eğitimi - Ruh Sağlığı Derneği - 1.3.2020 Aile Danışmanlığı - Gedik Üniversitesi - 12.8.2023

Danışan Yorumları