1. Soru Sor
Uzmanlara Sorulan Sorular
Elif Sena MARAŞ
Uzman Psikolog
Elif Sena MARAŞ
Furkan KULAK
Uzman Psikolog
Furkan KULAK
Meryem Özge EMIR
Psikolog
Meryem Özge EMIR
Sultan AYTEKIN
Psikolog
Sultan AYTEKIN
Selin AKGÜN
Psikolog
Selin AKGÜN
Açelya SUSUZ
Uzman Klinik Psikolog
Açelya SUSUZ
Evindar KANAŞ
Uzman Klinik Psikolog
Evindar KANAŞ
Bahar YILMAZ KAPLAN
Uzman Klinik Psikolog
Bahar YILMAZ KAPLAN
Eray ERTUĞRUL
Uzman Psikolog
Eray ERTUĞRUL
Eliz SEZER KARACA
Psikolog
Eliz SEZER KARACA
Eda KOYUNOĞLU
Psikolog
Eda KOYUNOĞLU
Duygu AY TAŞ
Uzman Psikolog
Duygu AY TAŞ
Merve ŞAHİN
Psikolog
Merve ŞAHİN
Havva ÇUSTAN
Psikolog
Havva ÇUSTAN
Elif BARAN
Psikolog
Elif BARAN
Ezgi Nur ÖZER
Psikolog
Ezgi Nur ÖZER
Dilara KARABULUT
Psikolog
Dilara KARABULUT
Öncü Süeda EMNIYET
Psikolog
Öncü Süeda EMNIYET
Bubo DUYAN
Psikolog
Bubo DUYAN
Beyza KUKUŞ
Psikolog
Beyza KUKUŞ
Kendimi çaresiz hissediyorum
Danışan e... ... - 6 gün önce
Merhaba öncelikle , ben Füsun ve 15 yaşındayım . Ben 5 sınıfken ya da 4. sınıfken tam olarak zamanını hatırlayamıyorum ancak unuttuğum daha yeni yeni tetiklenen bir olay yaşamıştım. Öncelikle ben o zamanlarda kuzenim tarafından o da 10 11 yaşlarında o zamanlar .. Neyse sonra biz nasıl oldu bir şekilde benim arkama geçip cinsel organıyla ( pantolonu vardı )arkama sürtünmeye başladı ve bizi de kardeşim izliyordu. Bu şekilde dediğim gibi bunu unutmuştum yani unuttuğumu sanmıştım. Daha sonra tetiklendiğinde o kadar suçluluk duydum ki kendimden nefret ettim bu bir taciz sayılır mı ? Ve ailem bilmiyor . Bir terapiste anlatırsam bunu aileme ya da polise anlatır mı ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, yaşadığınız olay için çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Bu olayı yaşadıktan sonra bastırmış olabilirsiniz o yüzden su yüzüne çıkmış olabilir. Hissettiğiniz suçluluk duygusu için bir uzmandan yardım alabilirsiniz ama bu sizin elinizde olan bir şey değil çok küçükmüşsünüz. Taciz mi sorusuna ise vereceğim ise 'evet bu bir tacizdir'. Buna susmak zorunda değilsiniz. Bir terapiste anlatırsanız bunu aileye uygun bir dille anlatacaktır çünkü bu sizi korumak için yapılır. Tekrar söyleme gereksinimi duyuyorum. Bu sizin suçunuz değil ve yardım alabilirsiniz. Sevgiler.
vedalarla olan problemim
Danışan ... ... - 6 gün önce
insanlarla olan ilişkilerde biriyle tanışıyorsun seviyorsun arkadaş oluyorsun ama sonra bir şekilde yollarınızın ayrılması gerekiyor ve ben buna asla katlanamıyorum kesinlikle bitmemesi gerekiyor bitemez daha iyi olacağız deyip takıntı haline getiriyorum eğer bir ilişkide karşımdakinden yavaş yavaş uzaklaştıysam ve hayat karmaşasında yok olduysa bir sıkıntı olmuyor ama eğer bunu hissedersem gerçekten kafaya takıyorum sevdiğim arkadaşlarıma çok bağlanıyorum her defasında bunu yapmayacağım desem de olmuyor kişinin sonsuza kadar benimle kalmasını istiyorum çok değer veriyorum karşımdakinden de bu sevgiyi değeri görmek istiyorum ama hep hayal kırıklığı bir de mesala en son en yakın arkadaşım bana aşık olduğunu ama karşılık bulamadığı için gitmek istediğini söyledi bu olay haziranda oldu o gitti ama ben bunu kafaya taktım hala onu geri getirmeye çalışıyorum her şeyin eskisi gibi olmasını istiyorum benim sorunum nedir gerçekten bunu çözemiyorum ama artık bir son vermek istiyorum insanlarla yollarımızın ayrılmasına veda etmemize asla katlanamıyorum ne yapacağım ben lütfen bir şeyler söyleyin bu beni çok üzüyor dram filmleri bile izlemek istemiyorum bana yönelik bir psikoloji kitabı veya da başka bir şey ne bileyim ya da bir psikologa mı gitmeliyim bunu nasıl çözebilirim
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkilerinizde bağlılık yerine bağımlı bir yapıya bürünüyor olabilirsiniz buna sebep olan küçüklük yaşantıları, büyütülme tarzı ve altta yatan kendinizle ilgili inancınızın bulunmasıyla ayrılık anksiyetesi oluşturmadan konuşmanızın kesilmesine mantıklı bir açıdan bakıyor olursunuz. Terapi almanızı öneriyorum altta yatanın çözümlenmesiyle düşüncelerinizin değişimiyle daha işlevsel bakış açısı geliştirebilirsiniz. Görüşmek üzere iyi günler dilerim. Sevgiler..
Tek Başına Annelik
Danışan B.Ş. - 7 gün önce
Merhabalar. Ben yalnız bir anneyim. Eşim çok yoğun çalışıyor dolayısıyla vakti yok ve ailemle görüşmediğim için tek başıma zorlanıyorum. Benim hamilelik öncesi ve doğum sonrası devam eden kaynağını çözemediğim fakat varlığını her daim hissettiğim psikolojik sorunlarım var. Her bunaldığımda Allahım ben çocuğumu nasıl yalnız bırakırım bensiz yapamaz diye düşünerek ayakta durmaya çalışıyorum. Duygusal olarak aşırı zayıf bir insanım fakat güçlü bir anne olmak istiyorum. Bunu yapabilmek için de sorunumun ne olduğunu bulmam ve iyileşmem gerekiyor bana yardımcı olur musunuz?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Öncelikle merhabalar. Kendinizi duygusal anlamda oldukça zayıf bir insan olarak tanımlamışsınız; ancak sebebini her ne kadar bilmeseniz de çeşitli sıkıntılarınızın olduğunu ifade etmeniz, kısacası yaşamınızda ters giden bir şeylerin olduğunu bilmeniz/fark etmeniz ve cesaret ederek; psikolojik destek talebinde bulunmanız, aslında sizin güçlü bir insan/anne olduğunuzu da gösteren bir durum olabilir mi? Dilerseniz, yaşadığınız söz konusu bu sorunları daha detaylı görüşmek için randevu alabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.
eşimin devamlı olumsuz hali
Danışan ... ... - 8 gün önce
selamlar hasan bey, 17 senedir evliyim ve eşimin mutsuz , hayattan keyif almayan haliyle artık başa çıkamıyorum. uzun yıllardır kayguı bozukluğu sorunum vardı. terapi aldım ve şükür daha iyiyim artık ama eşimin evin içinde, mutsuz ve sinirli halleri benim tekrar huzursuz ve mutsuz olmama sebep oluyor. onun dışındaki kimsenin davranışları artık beni etkileyemiyor. ama bu konuyu çözemiyorum. arkadaşları ve kardeşlerine karşı çok daha keyifli oluyor ama bana ve çocuklarıma stresli ve mutsuz. hiçbir şeyden keyif alamıyor. ne yapmalıyım. nasıl yardımcı olabilirim. terapiyi kabul etmiyor. evililiği bitirmek bile aklımdan geçiyor ama onsuz olmak da zor geliyor. nasıl davranmalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle eşinizle etkili bir iletişim kurabiliyor musunuz sorusuyla başlamamız sanırım daha doğru olacaktır. Bu konuyla ilgili profilimdeki iki yazıyı okumanızı ve madde madde bunlara dikkat ederek eşinizle aranızda olan iletişimi gözden geçirmenizi sizden rica ederim. Daha sonrasında ise eşinizle birlikte evliliğinizi gözden geçirin. Ortak hedeflerinizi, beklentilerinizi ve duygusal ihtiyaçlarınızı konuşun. Belki de birlikte bazı değişiklikler yapma vakti gelmiştir. Eşiniz terapiyi kabul etmiyorsa, bu konuda ısrarcı olamazsınız, ancak ona bu seçeneği yeniden düşünmesi için nazikçe hatırlatabilirsiniz. Bir terapistin, eşinizin içsel sorunlarına daha iyi ulaşmasına yardımcı olabileceğini unutmayın.
Aniden gelen duygu değişimleri
Danışan ... ... - 16 gün önce
Hocam yaklaşık iki yıldır hayata karşı bakışım düşüncelerim mantığım hayallerim herşeyim değişti . Aşırı negatif biri oldum . Olumsuz düşünmekten yoruldum . Bahsettiğim duygu değişimleri ise mesela kız olmaktan ; yaşamaktan , çoğu şeye karşı içimde bir anda mutluyken üzülüyorum üzüntüm kısa sürüyor ama bu şekilde ataklarla devam ediyor . Mutluyken bir anda üzülebiliyorum . Üzgünken gülebiliyorum. Psikolağa gitmeli miyim yoksa bu duygu değişimleri normal mi ? Belli bir süre sonra gerçi yaşım 21 ergenliğim biteli çok oldu bu duygularımdaki değisimler zamanla geçermi ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba sevgili danışanım. Yaşadığınız sorunun yaklaşık iki yıldır hayatınızı etkilediğinden bahsediyorsunuz. Duygu değişimleri diye bahsettiğiniz duygu geçişlerinin hangi durumlarda ortaya çıktığı, sizi ne derece etkilediği bir yardım sürecine başladığınızda keşfedebileceğiniz şeyler. Bahsettiğiniz olumsuz düşüncelerin, duygu geçişlerininin ve üzüntülerin hayatınıza etkisini değerlendirerek, yoğun şekilde etkiliyorsa yardım almak iyi bir fikir olabilir. Sormak istediğiniz başka soru olması durumunda yine buradan yazabilirsiniz. İyi akşamlar dilerim.
Temizlik takıntısı
Danışan B... ... - 37 gün önce
1 yıldan fazla temizlik takıntım var elimi günde 100 kere nerdeyse yıkıyorum ama bu sadece evde böyle nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz
Uzman
Uzmanın Cevabı: Elbette yardımcı olmaya çalışırım.İlk olarak sizi el yıkama davranışına iten asıl sebeplere odaklanıp bunların çözümü üzerine çalışmak faydalı olabilir diye düşünüyorum. Dilerseniz bir terapi sürecinin içine dahil olabilirsiniz.Sevgilerimle
Çaresiz hissediyorum
Danışan ... ... - 37 gün önce
1 buçuk yıllık sevgilim var. Ciddi bir ilişki ve onun bütün ailesi benim ailem biliyor ve seneye düğün düşünüyorduk. Yakınlaştık ve gece uyurken çocukluğum olan travmam taciz aklıma geldi ve onu arayıp geleceğimiz yok dedim ve kapattım. Ertesi gün buluştuk ve arkadaşı yanımızdaydı o kalkınca sigara için sen otur konuşalım dedim ve olayı anlattım ben orada ağlarken o arkadaşının yanına gidip sigara içti ben de terk ettim ortamı peşimden gelmedi 7 kere aradı açmadım ve mesaj attım beni suçlamanı gerektirecek bir şey yoktu sadece 5 yaşındaydım ve benim suçum değildi dedim. O günden beri ne aradı ne de sordu. Aynı gün instagram ***** değişti. Baş harfim vardı profilimde kaldırdı. ve araba almak için istanbula gitti. Attığı hiç bir hikayeye bakmadım. Sonra ben fotoğraf attım instagrama bakıp sildi beni. Sonra aradım açmadı. Bitti mesajını attım. Beni sevdiğini biliyorum inanıyorum ama hak etmedim düşüncesinden çıkamıyorum zaten uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz bu durumu daha çok zorlaştırıyor. 12 gündür konuşmuyoruz. Bizi tanıştıran kızla konuşuyorum o da üzgünmüş sözde. Abimi takip ediyor halen instagramdan annesi kız kardeşi kuzenlerinin numarası var. Onlar duruyor ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz ? Ne yapmalıyım ben şimdi ?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, sanırım 5 yaşınızdaki travmaya üzülemeden bu ayrılığa üzülmek durumunda kaldınız, ikisi de acı. Bu gibi hassas meseleleri önce bir uzmanla aşmanız, sonra eşiniz olacak kişiyle paylaşmanız daha iyi olurdu, ancak olan olmuş. 2 durumu da sizinle ayrı ayrı konuşup ilerlemek isterim, kafanız karmakarışık olmalı. Burdan birkaç cümleyle hallolmaz
Sevdiğim kişinin geçmişi
Danışan B... ... - 39 gün önce
Hocam sevdiğim ve evlilik düşündüğüm kızın geçmişi ilişkimize çok zarar verdi tms tedavisi alsam takıntılarım geçermi ömür boyu da alırım gerekirse
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Bahsettiğiniz yöntem depresyon tanısı almış bireylerde son çare olarak müdahale amacıyla yapılan tıbbi yöntemdir. Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), asıl amacı depresyon semptomlarını iyileştirmek için beyindeki sinir hücrelerini uyarmak amacıyla manyetik alanları kullanan noninvaziv bir dizi işlem bütünüdür. Bu tedavi son çare olarak düşünülmelidir zira sorunun tedavisinde etkililik süresinin nasıl olduğu ve en nihayetinde tıbbi bir yöntem olduğu için yan etkilerinin olup olmadığı düşünülmelidir. Geçmişte yaşanılan bir ilişkinin olumlu veya olumsuz olsun olmasın pekala yetkin doğru bir ruh sağlığı profesyonelinden yardım alarak etkili bir tedavi olabileceğini söyleyebilirim. Sağlıcakla kalın.
Dibi görmek istiyorum
Danışan Y... ... - 40 gün önce
İçki içmek ,uyuşturucu kullanmak ,sokaklarda yatmak, tacize tecavüze uğramak, dövülmek , değersizleştirilmek zarar görmek aruzusu ile yanıp tutuşuyorum bunlar olursa nasıl olur diye merak ediyorum ve istiyorum. Bunları yaşamak zorunda gibi hissediyorum . Şu an yatağımda sakin bir şekilde yatıyorum ama bir anca önce dışarı çıkıp bunları yaşamam lazım diyorum. Karıncayı bile incitmeyen ağzına sigara bile sürmeyen ben . Bazen zihnim bu düşüncelerle birden bire dolup taşıyor nefes alamayacak kadar daralıyorum. Hayatımı maf etmek istiyorum.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba Danışan; Değersiz olduğunuzu kanıtlama ve gösterme dürtüsü bir çok farklı sebepten , yaşantıdan dolayı engelleyemediğin bir hale gelmiş olabilir . İnsan gördüğü tutumlar içinde kişiliğini oluşturmaktadır. Seni çok eleştiren, yaptıklarını küçümseyen , sürekli zayıf yönlerine odaklanan kişiler ile iletişim halinde kalarak büyümen de kendini değersiz olduğunu inandırmış olabilir . Bir çok sebep etki etmiştir bunu karşılıklı konuşarak tespit etmek ve sağlıklı bir yol haritası çizmek gerekir . Değer en önce kişinin kendi içinde oluşturduğu bir histir . Bunu yaratmak , arttırmak için çalışmak gerekmektedir. Başta bu olmak üzere daha detaylı konuşmak , vaka formülasyonu yapıp detaylı bir şekilde çalışmak için size psikolojik destek vermek isterim . Değerlendirme seansını size uygun gün ve saate bakarak randevu takviminden oluşturabilirsiniz .
Sevgi nedir bilmiyorum
Danışan E... ... - 40 gün önce
Ailemden hicbir zaman sevgi almadim. Sevgi nedir bilmem. 13 yasinda annem ilk kez sürtük demisti ondan sonra her sinirlendiginde demeye baslamisti. O zaman anladim bana karsi olan hisslerini. 17 yasinda sirf konusuyorum diye babam bogazima bicak dayamisti. Suan 18 yasindayim psikolojik olarak tahamulum kalmadigi bir kac aydan gectim ve 1,5 yildir kendime zarar veriyorum artik dayanamadigim icin anneme her seyi anlattim 3 defe intihar girisimimi kendime verdigim zarari ve neden beni sevmedigini sordum bana sadece guldu.o gunden sonra kimseye hicbir seyimi anlatmadim. Annemin her tartismada sürtük dedigini soylemistim ya artik intihar etmemi soyluyor. Gercekten dayanamiyorum. Keske kafamdaki sesleri duysaniz artik kontrol edemiyorum.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, yaşadığınız sorunlar çoğu insan için zorlayıcıdır. Kendinize zarar verme noktasında olmanız yaşadığınız ruhsal acıları bedensel acılarla durdurmaya çalışmak olarak görünüyor ve bunlar çoğunlukla geçici ve işe yaramayan çözümler olmakta. En doğrusu bir ruh sağlığı profesyonelinden yardım almanız. En kısa zamanda doğru yardım alabilmeniz dileğiyle.

Psikoloğa Soru Sor: Online ve Ücretsiz – Psikolog Merkezi

İnternetten psikolojik destek alabileceğin bedava psikolog arıyorsun ama çekincelerin mi var? Psikoloğa Sor ile artık endişelenmene veya herhangi bir şekilde çekinmene gerek yok. Canlı psikolojik destek almak için doğru yerdesin. Bu uygulama ile ister ücretsiz psikoloğa soru sor, ister psikiyatriste soru sor, istersen de uzman psikolog ile konuş ve sanal psikolog soru cevap uygulamasıyla sıkıntını çöz! Bedava online psikolog arayanlar için Psikolog Merkezi her yerde, sağlığınız emin ellerde!

Psikoloğa Sor, Canlı Psikolojik Destek Al!

Toplumumuzda yaşadığı sorunlara ve sıkıntılara rağmen profesyonel destek almaya yanaşmamak, ne yazık ki olağan hale gelmiş bir durumdur. Bu durumun en büyük sebeplerinden biri, insanların yüz yüze psikolojik destek almaktan çekiniyor olmalarıdır. Dünya çapında yapılan araştırmalar, özellikle de online psikolojik destek süreçlerinde danışanların çok daha rahat olduklarını ortaya koymuştur. Biz, Türkiye’nin ilk dijital psikolog ağı Psikolog Merkezi olarak, çeşitli toplumsal içgörü ve bilimsel dayanakları göz önünde bulundurduk ve Psikoloğa Sor adı altında modern bir online psikolojik danışma uygulaması başlattık. Bu uygulama sayesinde, ücretsiz online psikolog chat hizmetine erişebileceksiniz.

Psikoloğa Soru Sor Ücretsiz Destek Al!

Uygulamamız, netten psikolog yardımı almak isteyen herkese açık. Sen de sıkıntılarını çözmek için ilk adımını at ve ücretsiz psikolog soru sor uygulamasıyla psikolog doktora soru sor!

Psikoloğa Sor Sistemi Nasıl Çalışır?

Dünyanın neresinde olursan ol, sorularına en kısa sürede ücretsiz bir şekilde cevap bul! Bunun için izlemen gereken adımlar son derece basit:

  1. Ücretsiz Psikoloğa Sor Butonuna Tıkla
  2. Online psikolojik destek alma yolunda ilk adımı atmak ve online psikoloğa soru sormak için, yardım almayı istediğin psikoloğu seç ve "Ücretsiz Soru Sor" butonuna tıkla.

  3. Yıldızlı Bölümleri Doldurarak Sorunu Sor
  4. Soru-Cevap başlığı altındaki yıldızlı alanları doldur ve sorunu sor.

  5. Sorularım Bölümünden Süreci Takip Et
  6. Sorularım sekmesine tıklayarak aktif ve tamamlanan sorularınızı görebilir, bu sayede süreci çok daha yakından takip edebilirsiniz.

İşte Psikolog Merkezi ile Psikoloğa Sor uygulaması bu kadar kolay! Ayrıca dilerseniz, sistemin nasıl çalıştığına dair resimli anlatım için "Nasıl Soru Sorabilirim?" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.