1. Soru Sor
Uzmanlara Sorulan Sorular
Zeynep ZEYDANLI
Psikolog
Zeynep ZEYDANLI
Hülya GÜVEN
Uzman Klinik Psikolog
Hülya GÜVEN
Anıl İLGAR
Uzman Klinik Psikolog
Anıl İLGAR
Ayşegül AYVAZ
Psikolog
Ayşegül AYVAZ
Gökhan Uğur OLÇAY
Uzman Psikolog
Gökhan Uğur OLÇAY
Büşra KİRİŞ
Psikolog
Büşra KİRİŞ
Eftun SAKIZLI
Psikolojik Danışman
Eftun SAKIZLI
Nazlı GÜLPINAR
Psikolojik Danışman
Nazlı GÜLPINAR
Fatma GÜNDOĞDU
Psikolog
Fatma GÜNDOĞDU
Miraç YOLDAŞ
Psikolojik Danışman
Miraç YOLDAŞ
Cemre BEDIR
Psikolog
Cemre BEDIR
Özge TAHTA
Psikolog
Özge TAHTA
Beyza GÜRBÜZ
Psikolog
Beyza GÜRBÜZ
Hande ÖZGÖDEK
Psikolojik Danışman
Hande ÖZGÖDEK
Nurşah ERDOĞAN
Psikolog
Nurşah ERDOĞAN
Neslihan DUTAK
Psikolog
Neslihan DUTAK
Furkan YILMAZ
Psikolog
Furkan YILMAZ
Özge ÖZTÜRK
Psikolog
Özge ÖZTÜRK
Demet KARADENİZ
Psikolog
Demet KARADENİZ
Özlem SALGAR
Psikolog
Özlem SALGAR
Küçükken kardesimi öptüm
Danışan ... ... - 14 gün önce
Kardesimle aramızda 4 yaş var bu olayi ben de dün hatırladım kardeşimi küçükken dudağından öpmüştüm ama bir kere sadece ama uzun öptügümü hatırlıyorum yani 10 saniye falan belki şöyle ben 9'lu yaslarımda o da 4-5'li yaslarında diye hatırlıyorum ancak yaslardan pek emin değilim kardesimi cok seviyorum bir abla olarak ben çocukken istemeden istismarcısı olmuşum kardesim bu olayı hatırlıyor mu bilmiyorum yası belki de daha kücüktü şuanda 14 yaşında sizce kardesimde bir tramva olusturur mu durum ailemin bilgisi yok kendim de 19 yasındayım dediğim gibi böyle bir olayın olduğunu bile dün hatırladım hatırlıyor olsaydı belli eder miydi bilmiyorum nasıl bir yol izlemeliyim kardeşimin cinsel bir tramva yaşamasını istemiyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Sorunuzda bir soru cümlesi var ama maalesef soru yok; daha çok endişe ve benden hızlı bir şekilde sizi rahatlatacak o mucizevi öneriyi duyma acelesi var. :) Belirtmek isterim ki, kardeşinizin mevcut durumu hakkında ne yazık ki bilgi sahibi değiliz. Ne ben, ne de siz. Ancak tahmin yürütebiliriz. Birinci olasılık -sizin de korktuğunuzu tahmin ettiğim olasılık- kardeşinizin bu oral teması 'anlamlandıramaması' sonucunda travmative olmuş olması. Bu durumda vaka/hasta kendisi olur ve iyileşme sürecine adım atması yani kendi sürecini yaşaması gereken kişi kardeşiniz olur- bu durumda ilgili ruhsal desteği bireysel olarak talep etmesi ve alması gerekir. İkinci olasılık olarak ise, kardeşinizin bu anıya ilişkin çarpıcı bir yorumu yoksa, yani teması 'kötü dokunma' olarak algılamamışsa endişe ettiğiniz gibi bir durumun olmadığını düşünme iyimserliğinde bulunabiliriz. Ancak belirttiğim gibi, sizinle çalışmamız gerekseydi mevzu kardeşiniz ve onun öyküsü değil, siz ve sizin 'bu' endişeniz olacaktı. Zira, üzülerek belirtmem gerekiyor ki uzun metraj bir filmin saniyelerden oluşan bir görüntüsünden yola çıkarak fikir edinmek ve iddialı 'öneriler'de bulunmak oldukça tehlikeli ve yanlış. Çünkü olayın öncülleri ve ardıllarına ilişkin bilgim yok. Ancak, böylesi bir anıyı yıllarca unutup sonra aniden hatırlayarak siz kendinize bir şeyler diyor olabilir misiniz? Çünkü, sorunuzda iki kere dün hatırladım vurgusu yapmışsınız. Pişmanlık ve af arzusu sezdiriyor. Esenlikler diliyorum :)
Oğlum tuvalete kaka yapmıyor
Danışan G... ... - 16 gün önce
Merhaba. 41 aylık oğlum var. Fakat kaka sorununu çözemiyoruz. Altına yapıyor. Tuvalete gitmesini söyledğimizde istemiyor. Ödüllendirme yoluna da gittim. Onun yanında olacağımı kitap okuyabileceğimizi müzik dinleyebileceğimizi söyledim. Yanlış olsa da zorladım ***** yapcağımı bilemiyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba , oğlunuzun gelişim dönemi özerkleşmek istediği ve bedeni üzerinde hakimiyet kurmak istediği bir dönemde dolayısıyla çocuklar isteği dışında davranış ve tutumlara girmek istemezler.Eğer daha öncesinde sütten kesme ve uyku problemleri varsa ve bakimverenle arasında sağlıklı iletişim ve duygusal etkileşim kurulamamışsa çocuk öfkesini, istendiği zaman kaka vermeyerek ya da istenmediği zaman ve durumda kaykayı vererek ifade ediyor olabilir.Tabi kaynağına inilerek sorunu çözüme ulaştırmakta fayda var.Uygun zamanda seans oluşturabilirsiniz.
sevgilim beni suçluyor
Danışan ... ... - 18 gün önce
sevgilim eski ilişkimde cinsel birliktelik yaşadığım için beni suçluyor ona pişman olduğumu söylesem de inanmıyor sürekli bunun yüzünden kavga ediyoruz ve ben ne yapıcağımı bilmiyorum amacım sadece ilişkimizi düzeltmek olmasına rağmen sanırım kendimi güzel ifade edemedğimden hiç çaba sarfetmediğimi söylüyor ne yapıcam bilmiyorum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bir ilişki karşılıklı sevgi, anlayış, kişiyi olduğu gibi kabul etme gibi temel yapı taşları olduğu zaman sağlıklı ilerler. Bunlar göz önünde bulundurulursa bu ilişki sizin için ne kadar sağlıklı ilerliyor bunu anlamak gerekir. Terapi alarak yolunuza ışık tutabilirsiniz.
Kendimi değersiz hissettiriyo
Danışan B... ... - 18 gün önce
Mrb hocam 30 yasindaym 7 aylık evliyim nişanlılık sevgilim doneminde eşim çok ilgiliydi bana çok değer veriyodu evlendigimizden beni bindefa bı seni seviyorum demedi ne kadar suslensem hiç demiyo güzel olmuşsun .kendimi değersiz hissediyrm onada onun değerli olduğunu hissettirmiyrm o yapmadıkça bnm de icimden gelmiyo lütfen yardmci olun
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. İlişkinizde bu değişimi, nasıl hissettiğinizi içten ve yapıcı bir iletişim yoluyla eşinizle paylaşmanız; bu değişimi onun da fark edip etmediğini sormanız, bu değişime nelerin sebep olduğunu, her iki tarafın nasıl katkısı olabileceğini konuşmanız birbirinizi anlama ve nasıl bir yol izleyebileceğinize yönelik birlikte çözüm aramanızı kolaylaştırabilir. Eğer var olan durum hala devam ederse bir çift terapisine başvurabilirsiniz ya da bir ruh sağlığı uzmanından bireysel danışma hizmetini alabilirsiniz.
İlişkide cikmaza girmek
Danışan ... ... - 20 gün önce
Merhaba, Evlilik yoluna girdiğim sevgilimle aramızda sürekli para konusu geçmeye başladı, çok para tutamıyor ve 2 yıldır neredeyse hiç düzen kuramadı bu konuda. Çok iyi bir insandır fakat işin bu tarafı beni yormaya başladı. Benden yaşça küçük olması ve ailemin onun için davranışları çocuk gibi demesi de benim kafamı karıştıran durumlardan. Cok iyi bir insan fakat sürekli iliskide yonlendirici taraf benim ve gerekli destek ile özeni göremiyor gibi hissediyorum. İşler ciddiye bindiği için kimseyle paylaşamıyorum. Son zamanlarda sürekli doğru bir karar verip vermediğimi sorguluyorum. Sizce ne yapmalıyım..
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkide ki maddi sorunlar ya da sorumluluk konuları ilişkiler için oldukça yorucu konular olabilir ama bu gibi konularda yük eşit bölenebilmeli. O sebeple belki de çift terapisi aranızda yaşadığınız bu konuları çözmenize fayda sağlayabilir.
Kişilik bozukluğunu emareleri
Danışan A... ... - 21 gün önce
İyi günler dilerim. Kızlarım ve ben, eşimin kişilik bozukluğu emareleri gösterdiğini, en son aşamada halüsinasyonlar görmeye başladığını gözlemliyoruz. Eşimin, potansiyel sıkıntılarını tartışmak ve tedavi konusunda ikna yolları hakkında görüşmek istiyorum. Başkası hakkında konuşmamız uygun olmaz diyorsanız randevu almayacağım. İyi çalışmalar dilerim.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere.ONCELİKLE HERKES HASTALANABİLİR . Eşinizde kişilik bozukluğu emareleri ve halüsinasyonlar gözlemliyorsunuz ve tedavi konusunda görüşmek istiyorsunuz. Kişilik bozuklukları, bireyin düşünce sistemini, duygularını, ilişki kurma şeklini, davranışlarını ve olaylara ilişkin algısını etkileyen bir tür ruh sağlığı sorunudur. Kişilik bozuklukları kendi arasında gruplara ayrılır ve tedavi yöntemleri değişebilir. Halüsinasyonlar ise gerçek olmayan duyusal algılar olarak tanımlanır ve birçok nedeni olabilir.BU DURUMDA BİR UZMANİN KARAR VERMESİ GEREKEBİLİR. Eşinizin tedaviye ikna edilmesi için onunla sakin bir zaman ve mekanda konuşabilir, endişelendiğiniz belirtileri açıklayabilir ve destek olabilirsiniz . Ancak, eşinizin HASTALİGİ kabul etmemesi ve TEDAVİYİ istememesi hakkının bulunduğunu unutmayıniz lütfen . Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrintili olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM. SAĞLIKLI VE MUTLU GUNLER DİLERİM SİZLERE.
depersonalizasyon
Danışan ... ... - 21 gün önce
merhaba ben 4 aydır dr ve dp yaşıyorum gerçekten artık çok sıkıldım bu durumdan beynimin uyuşukluğu gitmiyor ne yapmam lazım yardım eder misiniz ?:(
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar ; Kendi vücudundan kopmuş veya kendinize dışarıdan bakıyormuş gibi hissetme durumları psikotik tablolarda karşımıza çıkabiliyor. Travmatik anılardan , yaşantılardan kaçınmak için kişi bunu bilinç dışında kendini koruma altına almak için depersonalizasyon dediğimiz durum ortaya çıkıyor. O yüzden psikolojik danışmanlık desteği bu süreçte önem arz ediyor. Diler iseniz seans planlaması yapabiliriz . Sağlıcakla kalın .
Geçmeyen huzursuzluk hali
Danışan ... ... - 21 gün önce
Sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz ve benden ayrılırsan başka birisiyle birlikte olur musun diye sordum ? Beklentim ne ayrılması, böyle şeyler düşünme lütfen demesiydi sadece ama o evet evlenirim dedi. Sorduğum bir diğer soru da ben öldükten sonra tekrar evlenir misin ? Ama buna da beklediğim cevabı alamadım. Evet evlenirim hayatı yalnız yaşamak zor dedi. Hem beni sevdiğini, bana aşık olduğunu söyleyip hem de benden ayrıldıktan sonra ya da ben öldükten sonra başka bir kadını nasıl yanında düşünebiliyor anlam veremiyorum. Bu soruların cevaplarını biliyor olmak içimde büyük bir huzursuzluğa yol açtı ve kurtulamıyorum. Ne yapmam gerekiyor hiçbir fikrim yok.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar ; Evlenmeden önce partnerinizin siz ölünce Veya boşanma olunca başka biriyle olması sizin için neden önemli ? Dahası kendinize sormanız gereken soru şu ; ben evlenmeyi düşündüğüm kişiye yeterince güveniyor muyum ? Birlikte olmadan neden başka biriyle Olma ihtimalini düşünüyorum ? Kaygı hakim olduğunda kişi istemsiz otomatik şekilde olumsuz düşüncelere kapılmaktadır. Kaygı artış olduğunda takıntı dediğimiz düşüncelere dönüşebilir. Bu da kişiyi çok yorar. Diler iseniz seans gerçekleştirebiliriz. Sağlıcakla kalın ☺️🙏
Öfkemi kontrol edemiyorum
Danışan D... D... - 22 gün önce
Herşey çok iyi giderken bile bazı anlar geliyor ve eşime karşı öfkemi kontrol edemiyorum. Sözel şiddet uyguluyorum. Sözlerimden çok pişman oluyorum. Pişmanlığım altında eziliyorum.Bardağı taşıran o küçücük olayı durduramıyorum.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, öfkenizin altında yatan sebepler ve duygulanımların açığa çıkarılması ve bunlarla baş etme için bir terapi sürecine başlamak kendiniz için yararlı bir adım olacaktır.
Cinsel ilişkide erken boşalma
Danışan ... ... - 22 gün önce
Merhabalar, 8 aydır bir ilişkim var. Cinsel anlamda bir şeyler yaşadığım ilk ilişkim. Şu an olan ilişkim içinde yaşadığımız problem erken boşalma problemidir. Bu ten uyuşmazlığı mı yoksa başka bir neden mi çözmek istiyorum? Bu alanda yardımcı olabilir misiniz?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba ten uyuşmazlığından kaynaklı olmamaktadır merak etmeyin, evet bu konuyla çalışıyorum. Sevgilerimle

Psikoloğa Soru Sor: Online ve Ücretsiz – Psikolog Merkezi

İnternetten psikolojik destek alabileceğin bedava psikolog arıyorsun ama çekincelerin mi var? Psikoloğa Sor ile artık endişelenmene veya herhangi bir şekilde çekinmene gerek yok. Canlı psikolojik destek almak için doğru yerdesin. Bu uygulama ile ister ücretsiz psikoloğa soru sor, ister psikiyatriste soru sor, istersen de uzman psikolog ile konuş ve sanal psikolog soru cevap uygulamasıyla sıkıntını çöz! Bedava online psikolog arayanlar için Psikolog Merkezi her yerde, sağlığınız emin ellerde!

Psikoloğa Sor, Canlı Psikolojik Destek Al!

Toplumumuzda yaşadığı sorunlara ve sıkıntılara rağmen profesyonel destek almaya yanaşmamak, ne yazık ki olağan hale gelmiş bir durumdur. Bu durumun en büyük sebeplerinden biri, insanların yüz yüze psikolojik destek almaktan çekiniyor olmalarıdır. Dünya çapında yapılan araştırmalar, özellikle de online psikolojik destek süreçlerinde danışanların çok daha rahat olduklarını ortaya koymuştur. Biz, Türkiye’nin ilk dijital psikolog ağı Psikolog Merkezi olarak, çeşitli toplumsal içgörü ve bilimsel dayanakları göz önünde bulundurduk ve Psikoloğa Sor adı altında modern bir online psikolojik danışma uygulaması başlattık. Bu uygulama sayesinde, ücretsiz online psikolog chat hizmetine erişebileceksiniz.

Psikoloğa Soru Sor Ücretsiz Destek Al!

Uygulamamız, netten psikolog yardımı almak isteyen herkese açık. Sen de sıkıntılarını çözmek için ilk adımını at ve ücretsiz psikolog soru sor uygulamasıyla psikolog doktora soru sor!

Psikoloğa Sor Sistemi Nasıl Çalışır?

Dünyanın neresinde olursan ol, sorularına en kısa sürede ücretsiz bir şekilde cevap bul! Bunun için izlemen gereken adımlar son derece basit:

  1. Ücretsiz Psikoloğa Sor Butonuna Tıkla
  2. Online psikolojik destek alma yolunda ilk adımı atmak ve online psikoloğa soru sormak için, yardım almayı istediğin psikoloğu seç ve "Ücretsiz Soru Sor" butonuna tıkla.

  3. Yıldızlı Bölümleri Doldurarak Sorunu Sor
  4. Soru-Cevap başlığı altındaki yıldızlı alanları doldur ve sorunu sor.

  5. Sorularım Bölümünden Süreci Takip Et
  6. Sorularım sekmesine tıklayarak aktif ve tamamlanan sorularınızı görebilir, bu sayede süreci çok daha yakından takip edebilirsiniz.

İşte Psikolog Merkezi ile Psikoloğa Sor uygulaması bu kadar kolay! Ayrıca dilerseniz, sistemin nasıl çalıştığına dair resimli anlatım için "Nasıl Soru Sorabilirim?" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.