1. Uzman
  2. Aslı Nur IPEK
Aslı Nur IPEK

Aslı Nur IPEK

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Uzman Psikolojik Danışman Aslı Nur İpek; Lisans eğitimimi 2020 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra hemen yüksek lisans eğitimime başladım ve 2022 yılında Uzman Psikolojik Danışman ünvanını almaya hak kazandım. Eğitimlerim süresince gerek süpervizyon eşliğinde gerekse bireysel olarak seanslarımı yürütme imkanım oldu. Yüksek lisans eğitimim süresinde Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma eğitimi aldım. Yüksek lisans eğitimim ardından EMDR terapisi eğitimimi tamamladım ve aktif olarak gerekli durumlarda kullanmaktayım. Ayrıca makale ve bilimsel çalışmalarımı devam ettirerek hem psikolojik rahatsızlıklarla ilgili bilgilerimi geliştirmeye hemde akademik olarak ilerlemeye devam etmekteyim. Evlilik öncesi psikolojik danışma, romantik ilişkiler, sınav kaygısı, okb, panik, stres, travma gibi birçok konuyu seanslarımda çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Belki moraliniz bozuk ya da kaygılısınız. Belki de bir ilişkinin geleceğine dair şüpheleriniz var ya da hayatınızda olmak istediğiniz yerde değilmişsiniz gibi hissediyorsunuz. İhtiyacınız ne olursa olsun size destek olmak için buradayım. Terapi, bir büyüme ve kendini keşfetme sürecidir. Ben de sunduğum terapilerde pozitif bir bakış açısını ve yeni tutum ve tepkilerin benimsenmesini teşvik ederek davranışlarda dönüşüm sağlamayı hedefliyorum. Hayatınızı yoluna koymanıza yardım edecek araçlara ve mesleki deneyime sahibim.

Seans süresi 50 dakikadır. Seanslara başlamadan önce bir ön görüşme yapılarak problem durumu alınır ve süreç ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulur. Ardından danışanda onaylarsa iyileşme yolculuğuna başlanır. Seansların düzenli olarak ilerlemesi kişinin gelişimi için çok önemlidir bu nedenle istikrarlı ve inançlı bir şekilde devamlılığın sağlanması kritik noktadır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) EMDR

Eğitimler

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Emdr Terapi Modül 1 - Davranış Bilimleri Enstitüsü - 18.9.2022 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi - 17.6.2020

Danışan Yorumları