1. Uzman
  2. Ayşegül EKEN
Ayşegül EKEN

Ayşegül EKEN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Gelişimsel Sorunlar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Gelişimsel Sorunlar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar, ben psikolog Ayşegül Eken. Lisans eğitimimi Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji (İngilizce) alanında tamamladım. Zihin Akademisi Pedagojik & Psikolojik Gelişim Merkezi, Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Kliniği, Binbir Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, NP Beyin Hastanesi ve İstanbul Üniversitesi -Çapa Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi'nde staj yaptım. Hastane stajlarımda vizitlere- çocuk ve ergen görüşmelerine katıldım, BDT-EMDR seanslarını gözlemledim ve depresyon, anksiyete, okb, hiperaktivite, gelişimsel bozukluklar alanlarında deneyim kazandım. Şuanda Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (Tezli) programına devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Çalışma Alanım:


Çocuk, Ergen ve Yetişkin yaş gruplarıyla bireysel çalışmaktayım. Gündelik sıkıntılar, depresyon, anksiyete(kaygı), ilişkisel sorunlar alanlarında hizmet vermekteyim.


Terapi Süreci:


İlk görüşmede anamnez alınır. Kişiyi daha iyi tanımak ve doğru bir yaklaşım oluşmak amacıyla bilgiler toplanır. Danışana 'terapi öncesinde bilmesi gerekenler' hakkında bilgi verilir. Bu bilgiler yalnızca uzmanda bulunur ancak gerekli olduğu takdirde süpervizyon kapsamında paylaşılmak üzere danışandan izin alınır ve onam formu ile bilgilendirme yapılır.

Danışanın terapiden beklentisi üzerine konuşulur, amaçlar belirlenir. Takip edilecek ekol ve süreç hakkında bilgilendirme yapılır.

Gerekli olduğu durumlarda bir başka uzmana yönlendirme de gerçekleştirilebilir , konsültasyon sistemde gerekli olan branş alanındaki uzman ile de çalışabilir. Bu konuda da yönlendirme bilgisi , nedenleri, sürecin devamı vb bilgiler danışanla paylaşılır.

Eğer psikolojik testlerin uygulanması gerekli olursa, öncesinde danışana bilgi verilir.

Danışan ile yargılamadan, etik ilkeler dahilinde iletişim kurulur.Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Üsküdar Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Ölüm Ve Yas Terapisi Eğitimi - Kim Psikoloji - 7.11.2020 Travma Sonrası Stress Bozukluğu Eğitimi - Kim Psikoloji - 8.9.2020 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi - Ev Okulu Derneği - 25.8.2022 Çocuk Objektif Testleri Eğitimi - Ev Okulu Derneği - 7.9.2022

Danışan Yorumları