1. Uzman
  2. Belgin Tuana HAYKIR
Belgin Tuana HAYKIR

Belgin Tuana HAYKIR

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 40 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 40 dk
ücret 1000

Hakkında

Merhaba, ben Belgin Tuana Haykır. Lisans eğitimimi Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde (%30 İngilizce) tamamladım. Lisans hayatım boyunca alana dair çeşitli faaliyetlerde, projelerde bulundum. Lisans eğitimimim ardından çeşitli eğitimleri tamamlayarak yetkinliklerimi arttırdım. Çalışma alanlarım Bilişsel Davranışçı Terapi, Yetişkin Psikoterapisi, Çocuk- Ergen Psikolojisi, Depresyon, Anksiyete Bozuklukları, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Sınav Kaygısı, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite (DEHB), Özgül Öğrenme Güçlüğü (DİSLEKSİ), Otizm, Mental Retardasyon, Çocuk- Ergen Değerlendirme Testleri, Yetişkin Değerlendirme Testleri. Gelin yolunuzu aydınlatacak ışığı birlikte arayalım..

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Sevgili danışanlarım, terapi sürecimiz ilk olarak haftada 1 ya da 2 gün olmak üzere başlayacaktır. Her bir seans 45 dakika sürmektedir. Bu seanslarımızda ilk olarak rahatsız olduğunuz durumları, olayları ayrıntılı şekilde beraber inceleyerek bir yol haritası oluşturacağız. Seans sürecimiz boyunca ve sonrasında seans esnasında konuştuklarımız kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Herhangi bir sebeple yapılacak olan seans ertelemeleri/ iptallerinin en az 24 saat öncesinden haber verilmesi gerekmektedir.

Değerli danışanlarım terapi yolculuğunuz boyunca hem hayatınızda rahatsızlık duyduğunuz durumlar ile başa çıkmayı öğrenecek hem de çeşitli seans içi ve seans arası etkinliklerimizle psikolojik sağlamlığınızı güçlendiriyor ve psikolojik farkındalığınızı da geliştiriyor olacaksınız.


Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Danışan(Birey) Merkezli Terapi

Eğitimler

Mersin Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Yüksek Psikoloji Akademisi - 1.1.2024 Objektif Testler Eğitimi - Kim Psikoloji - 1.11.2023 Çocuk Resimlerini Değerlendirme Eğitimi - Dilgem - 1.10.2023 Bireysel Psikoterapide 20 Teknik - Dilgem - 1.11.2023

Danışan Yorumları