1. Uzman
  2. Beste KURBAN
Beste KURBAN

Beste KURBAN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 700

Hakkında

2020 Ocak ayında Yaşar Üniversitesi-Psikoloji bölümünü bitirdim ve şu anda Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı devam ettiriyorum. Klinik çalışmalarımı Psikiyatrist Dr. Ali Bacanlı Kliniğinde ve online olarak sürdürüyorum. Çocuk, ergen ve yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi uyguluyorum. Bunun haricinde çocuklarla Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yapıyorum. Ayrıca, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğuna sahip olan çocuk ve ergenler ile de Attentioner programı dahilinde dikkat çalışmaları yapıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

  • Terapi sürecinin ilk görüşmesinde danışan hakkında ayrıntılı bir bilgi alıyorum ve bu sayede danışanın problemleri, terapi hedefleri belirleniyor ve danışan ile birlikte bir yol haritası çiziliyor.
  • Seanslar genellikle haftada 1 (ihtiyaç dahilinde arttırılabilir) olarak planlanmaktadır. Genellikle 45-50 dakika sürer. Seansların ne kadar süreceği danışan ile birlikte karar verilir.
  • Terapi sürecinde en önemli olan şey gizlilik esasıdır. Her danışanın mahremiyetine özen göstermekteyim ve bunu seans içerisinde ayrıntılı olarak anlatmaktayım.
  • Eğer ihtiyaç olursa danışana seans içerisinde test ve değerlendirme ölçekleri uygulamaktayım.
  • İyileşme adımları atıldığında da 2 haftada bir 3 haftada bir kontrole indirerek terapiyi sonlandırıyorum.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Yaşar Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlılık Programı - Vera Psikoloji - 17.10.2019 Stratejik Çift Ve Aile Terapisi Eğitimi Ve Süpervizyon Programı - Dbe Davranış Bilimleri Enstitüsü - 6.2.2020 Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi - Datem Davranış Araştırmaları Ve Terapileri Merkezi - 17.7.2020 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (mmpı) - Ege Psikoloji Enstitüsü - 24.7.2021 Attentioner Dikkat Geliştirme Programı - Kim Psikoloji - 15.10.2022 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Evokulu Derneği - 28.1.2023 Peers Sosyal Beceri Uzman Eğitimi - Noema Aile - 31.1.2023

Danışan Yorumları