1. Uzman
  2. Beyza Nur ÖZDEMIR
Beyza Nur ÖZDEMIR

Beyza Nur ÖZDEMIR

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 600
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 700

Hakkında

Merhaba, ben psikolog Beyza Nur Özdemir. Psikoloji lisans eğitimimi İstanbul Kent Üniversitesi'nde tamamladım. İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimime halen devam etmekteyim. Öğrencilik dönemim boyunca kendimi alanımda geliştirmek için birçok eğitim ve konferanslara katıldım. 2 kurumda staj yaptım. Staj yaptığım dönem boyunca danışan inceleme, uzmanlar ile toplantılara katılma, testler hakkında bilgi edinme şansım oldu. Bilişsel Davranışçı Eğitimimi tamamladıktan sonra aktif olarak danışan görmeye başladım. Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldım. Seans sürecimize başlamadan önce CV'imi talep ederek bunların hepsini görebilirsiniz. Yaygın olarak çalıştığım konular ise depresyon, anksiyete, panik atak, fobiler, özgüven problemleri, günlük hayattaki problemler, kişilerarası problemler gibi birçok konuyla çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ile çalışmaktayım. Bunun yanı sıra motivasyonel çalışma, çözüm odaklı çalışmaları seanslarımda kullanmaktayım. Genel olarak bahsedecek olursam ,BDT seansları yapılandırılmış görüşmelerdir. Danışanın yaşadığı probleme göre seans sayısı değişmektedir. ilk 3 seans daha çok danışanı tanıma süreci ile geçmektedir. Seans süresi 45 dakikadır. Haftada bir veya iki gün olarak planlanabilmektedir. Seans sürecinde, haftalık planlar yapılır ve ödevler verilir. Her hafta konuşulacak konular belirlenmektedir. Seanlar ilerledikçe kendinizdeki değişimi daha da çok fark edebileceksiniz. BDT'nin amaçlarından biri seans süresi bittiğinde danışanın kendi kendinin psikoloğu olabilmesidir. Terapi sürecinde bunun için de çalışmalar yapılmaktadır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

İstanbul Kent Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Ve Davranışçı Terapide Değerlendirme Ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimi - Bdpd - 11.4.2022 Bilişsel Ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi - Bdpd - 30.6.2022 Bdt Uygulayıcı Eğitimi - Sürekli Eğitim Ve Araştırma Merkezi - 10.1.2022

Danışan Yorumları