1. Uzman
  2. Birsen TOROSLU
Birsen TOROSLU

Birsen TOROSLU

Psikolog

Uzmanlıklar: Gelişimsel Sorunlar, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Uzmanlıklar: Gelişimsel Sorunlar, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Online Terapi
süre 40 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Değerli Danışanlarım, İstanbul Bilgi Üniversitesi psikoloji bölümü mezunuyum. Eğitim sürecim boyunca çocuklarla çalışmayı hayal ederek bu yola çıktım. Gönüllü stajlarımı da hastanelerin ve danışmanlık merkezlerinin çocuk bölümlerinde ve polikliniklerinde gerçekleştirdim. Çocukları okul öncesi kurumlarda gözlemleyebilmek ve kendimi eğitim alanında da geliştirebilmek adına Atatürk Üniversitesi çocuk gelişimi bölümünden de mezun oldum. Yaklaşık 15 senedir okul öncesi kurumlarda çocuk ve ailelere danışmanlık hizmeti vermekteyim. Ebeveynlik yaklaşımları, çocuklarınızın eğitim süreçleri ve gelişimsel her türlü konu için iletişime geçebilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Danışmanlık sürecimize öncelikle aileleri, çocuk yetiştirme tutumlarını ve çocuklarınızın gelişimsel durumunu sizlerden dinleyerek başlıyorum. Daha sonra probleme yönelik çözüm geliştirerek seans sıklığımızı belirliyoruz. Bazen ev ödevleri vererek sizleri de sürece dahil ediyorum. Seans sürelerimiz 30 ila 50 dakika arasında değişmektedir.

Çalışma Grupları

Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bütüncül Psikoterapi

Eğitimler

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

C.a.t & Louissa Duss - P Adem Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 15.8.2018 Oyun Terapisi - Padem Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 20.8.2018 Oyun Terapisi - Padem Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 12.2.2018 Psikolojik Testler Eğitimi - Padem Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 22.1.2018 Okul Öncesinde Dil Ve Konuşma Bozuklukları - Sermin Kumdakçı - 8.1.2018 Velilerle İlişkileri Yönetme - Oktay Aydın - 17.11.2015 Okul Öncesi Dönemde Davranış Problemleri Önleme Saptama Ve Müdahale - Prof. Dr. Pınar San Bayhan - 13.4.2015 21. Yüzyıl Öğretmeni Nasıl Olmalıdır? - Dr. Özgür Bolat - 13.10.2015 Metropolitan Okul Olgunluğu Testi - Dr. Sema Bengi Gürkan - 11.1.2013 Bütüncül Psikoterapi 18 Saat - İstanbul Psikoterapi Enstitüsü - 4.1.2011

Danışan Yorumları