1. Uzman
  2. Cansu AVCI
Cansu AVCI

Cansu AVCI

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma
Uzmanlıklar: Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar, TED Üniversitesi Psikoloji (ingilizce) mezunuyum. Psikoloji lisans eğitimimin yanında üniversitede ek dalımı hukuk üzerine yaptım ve ayrıca adalet bölümünü bitirdim. Lisans hayatım süresince psikolojinin farklı alt dallarında staj deneyimi kazandım. İlk olarak Adalet Bakanlığında, TED Bursa Kolejinde, Fenerbahçe Spor Kulübünde ve sonrasında da Gülseren Budayıcıoğlu Ankara Madalyon Klinik Merkezinde stajlarımı tamamladım. Oldukça yoğun staj programım dahilinde mesleğime dair birçok farklı alanda tecrübe kazandım. Yıldız Teknik Üniversitesi onaylı aile danışmanıyım. 1 sene boyunca Elif Macit Eğitim Akademisinde psikoloji eğitim koordinatörlüğü yaptım ve aynı zamanda aktif danışan gördüm. Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak Uzman Psikolog/Klinik Psikolog ünvanını aldım. Bunun yanı sıra Spor Psikolojisi alanında çalışmakta olup bireysel ve kurumsal sporcu danışmanlığı vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Kendi istek, düşünce ve duygularından korkmayan, onları anlamaya ve gerekli olduğunda değiştirmeye istekli kişiler, terapiden en çok faydalanan kişilerdir.

    Önce, kendinize yeni bir gözle bakmaya başlayacaksınız.

    Bir psikolog ile çalışırken süreç her ekole göre farklı işler. Ancak ortak olan şey, danışanlarını tanımak ve problemlerine çözümler üretilmesine katkıda bulunmaktır.

    İlk birkaç seans boyunca , danışandan kendisi ve başvuru nedeni hakkında bilgiler alınır. Yaşantısı, aile ilişkileri, sosyal ilişkileri, alışkanlıkları gibi konularda detaylı bilgi alınır. Psikolog, danışanını dikkatle dinler, sözlerini olduğu kadar sözel olmayan iletişim öğelerini de (jest, mimikler, ses tonu vs) takip eder.

    Sonra, probleminizin kaynağını keşfedeceksiniz.

    Psikolog eşliğinde, kişinin kendisini detaylıca incelemesi, probleminin sebeplerini bulması ve çözümüne ilişkin fikirler üretmesine yardım edilir. Bu amaçla, ilerleyen seanslarda, danışanın belirlenen problemleri üzerinde konuşulmaya başlanır. Bu konuşmalar sırasında, terapist, danışanın anlattıkları üzerinden onu problem(ler)inin (olası) kaynağı/kaynakları hakkında düşünmeye yöneltir.

    En sonunda da çözüm yollarını düşünmeye ve uygulamaya başlayacaksınız. 

    Tüm görüşmelerde bir psikolog , danışanını, probleminin sebeplerini görebilmesi ve çözümüne yönelik alternatif yolları bulması için destekler. Kendi iç dünyası üzerinde Psikoloğun desteğiyle düşünmeye başlayan danışan, seans içinde birtakım farkındalıklar yaşamaya başlar. Seanslar sırasında kendi düşünceleri, duyguları ve davranışları üzerinde yeni bir bakış açısıyla düşünmeyi öğrenmeye başlar ve bu süreçte, bazı hatalı düşüncelerini ve geçmişten getirdiği yanlış inanışlarını fark eder. Terapist yardımıyla, bunların işlevsel yönde değiştirilmesi üzerinde çalışmaya başlar.

 

Seans uzunluğu  

Bir seans 50 dakikadır ve seanslar ideal olarak haftada bir kere gerçekleştirilir. İlerleyen süreçte, psikoloğun gözlemlerine bağlı olarak iki haftada bir ve ayda bir olacak şekilde azaltılabilir. 


Seansların süresi

Terapinin ne kadar süreceği, kişinin problemine ve terapistle uyumuna göre değişiklik gösterir. Bazı problemler birkaç seansta çözülebilirken bazı problemlerin kökeni daha derinlerde olduğu için daha detaylı ve uzun süreli görüşmeler gerektirebilir.


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Analitik Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Deneyimsel Oyun Terapisi Gottman Çift Terapisi Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT) Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Psikodinamik Aile Terapisi Bütüncül Psikoterapi

Eğitimler

Ted Üniversitesi - Lisans - Psikoloji İstanbul Kent Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Yıldız Teknik Üniversitesi - 11.3.2021 Masal Terapi Uygulayıcı Sertifikası - Elif Macit Eğitim Akademisi - 9.2.2022 Filial Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Elif Macit Eğitim Akademisi - 14.9.2021 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Elif Macit Eğitim Akademisi - 1.1.2022 Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi - İstanbul Psikoloji Okulu - 11.2.2022 Moxo Dikkat Testi - Moxo - 21.12.2021 Spor Psikolojisi - Arda Coşkun - 13.9.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi - Mehmet Zihni Sungur - 14.6.2023

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
B... G... - 2 yıl önce
Cansu hanımla iyi ki yollarımız kesişti, samimiyeti, ilgisi ve yerinde tespitleriyle ilk seanstan sonraki seansların heyecanını duyuyorum. Kendisine çok teşekkür ederim!

(*)(*)(*)(*)(*)
O... C... - 2 yıl önce
Cansu Hanım a çok tesekkurlerimi iletiyorum çok sıcak ve samimiydi sürenin nasıl dolduğunu anlayamadım bir sonraki seansı heyecanla bekliyorum.

(*)(*)(*)(*)(*)
Bahar - 2 yıl önce
Oldukça ilgili bir psikolog ve çok önemli analizlerde bulundu. Kendisiyle görüşmenizi tavsiye ederim.
Toplam 3 yorum.