1. Uzman
  2. Cem DOĞAN
Cem DOĞAN

Cem DOĞAN

Psikoterapist

Uzmanlıklar: Kişilik Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kişilik Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Klinik Psikolog, Psikoterapist. Üsküdar'da bulunan Desen Psikoloji'de ve online olarak danışanlarını görmektedir. Aldığı terapi ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, EMDR terapi, Ego State Terapi, Masterson Kişilik Bozukluklarının Psikanalitik Psikoterapisi, Hipnoz, Bütüncül Oyun Terapisi. Çocuk-Ergen -Yetişkin grupları ile çalışmaktadır. Üye Olduğu Dernekler: Türk Psikologlar Derneği EMDR Derneği

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


EMDR terapisi uyguluyor musunuz?

Evet, EMDR terapisi uyguluyorum. Türkiye'de EMDR eğitimini vermekle yetkili olan Davranış Bilimleri Enstitüsünden sertifikalı terapistim.İlk görüşmede hemen sorunlar mı konuşulur?

İlk bir ya da iki görüşmede sorunlardan kısaca bahsedilse de asıl amaç terapist ile danışanın tanışması ve anamnez (danışanın öyküsü) alınarak geçmektedir. Karşılıklı güven ilişkisi ve tanışma süreci sonucunda bu ilk görüşmeler sayesinde terapistin kafasında nasıl bir yol izleyeceğine dair bir şablon oluşur. Bu yüzden genellikle ilk bir veya iki görüşmede sorunlara derinlemesine girilmez. Ama bir terapide her zaman istisnalar olabilir.


Psikoloğa her şey anlatılır mı?

Psikoterapi yapmaya yetkili bütün psikologlar eğitim hayatları boyunca etik ilkeleri benimseyerek mesleklerini icra ederler. Bu sayede danışanlar, terapistine güvenebilir, her şeyi anlatabilir ve anlattıklarınızı başkalarına anlatmayacağı konusunda içiniz rahat olabilir.Psikoloğa gitmek sicile işlenir mi?

Psikoloğa gitmek, terapi almak sicile işlemez. **Özel sektördeki bir psikolog ile olan** görüşmeniz, bildirilmez. Bu sebeple asker, polis, öğretmen, hukuk vb. alanlarda çalışanlar için bu konuda her türlü gizlilik esastır.Psikolog, psikiyatrik ilaç yazar mı?

Hayır yazamaz. Türkiye'de psikiyatrik ilaçlar yazmakla yetkili tek grup Tıp fakültesi bitirmiş doktorlar ve özellikle de uzmanlıklarını psikiyatri alanında yapmış olan psikiyatristlerdir.Danışmanlık süreci ne kadar vakit almaktadır?

Herhangi bir sorunun çözümü, o sorunu yaşayan kişinin yaşadığı sorunun şiddetine göre değişmektedir. Örneğin kapalı alanlardan korku (klostrofobi) duyan bir kişinin, danışmanlık süreci ortalama 8-12 görüşme sürerken, aynı sorunu bir taciz yüzünden yaşayan kişinin danışmanlık sürecinin daha uzun sürecek olmasını muhtemeldir (6 ay 2 yıl arası). Borderline, Narsisizm, Şizoid kişilik örüntüleri ile terapiler (1-4 yıl arası sürebilir). Bu sürecin ne kadar sürebileceği, danışanın sorunu ne denli güçlü hissettiğine, sorunların ne kadar derinde olduğuna göre farklılaşmaktadır.

Çalışma Grupları

LGBT+ Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) EMDR Oyun Terapisi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Deneyimsel Oyun Terapisi Bütüncül Psikoterapi

Eğitimler

Çukurova Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası - T.c. Türk Psikoterapistler Akademisi - 12.3.2021 “kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı - Sarı Psikoloji Danışmanlık - 13.6.2021 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (mmpı) Uygulayıcı Sertifikası - Türkiye Sağlık Vakfı - 29.9.2020 Emdr - Davranış Bilimleri Enstitüsü - 18.1.2023 Ego State Terapi - Ego State Therapy International - 8.7.2022 Emdr 2 - Davranış Bilimleri Enstitüsü - 1.2.2024

Danışan Yorumları