1. Uzman
  2. Elif SEVİNÇ
Elif SEVİNÇ

Elif SEVİNÇ

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Gelişimsel Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Gelişimsel Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 250
Yüz Yüze Terapi
süre 70 dk
ücret 300

Hakkında

Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladım. Çeşitli dernekler ve belediyelerde gözlem ve staj deneyimimi tamamladım. BDT ve Çözüm Odaklı Terapi ekollerinde süpervizör eşliğinde yüz yüze-online danışmanlık hizmeti ve özel eğitim vermekteyim. Çalıştığım diğer alanlar: Depresyon, Sosyal Kaygı, Panik Bozukluk, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Sınav Kaygısı, Fobiler, Öfke Yönetimi, Özel Eğitim, Gelişim Sorunları, Otizm Spektrum Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seans süresi ortalama 50 dakikadır. İlk seans terapi gündeminin belirlenmesi, danışanın öyküsünün alınması ile gerçekleşir. Daha sonraki seanslar kullanılacak ekolün anlatımı ve uygulanması ile ilerleyecektir. İlk oturumlarda kişinin hayatında değiştirmek istediklerine göre amaçlar oluşturulur.

Seansların yapısı, uygulanacak ekol ve oturum sayısı danışanın ihtiyacına göre şekillenir. Hedeflere yönelik müdahaleler uygulandıktan sonra danışanın gelişimi üzerinde değerlendirme yapılır.

Sorularınızı ve görüşmek istediğiniz konuları bu mail adresinden paylaşabilirsiniz.

*****

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT)

Eğitimler

Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Sosyal Hizmet Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikolob Psikoloji - 4.10.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Brain Danışmanlık - 15.10.2021 Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi - Brain Danışmanlık - 23.9.2021 Oyun Terapisi - Brain Danışmanlık - 2.8.2021 Masal Terapisi - Sarı Psikoloji - 15.11.2021 Gelişim Testleri (agte Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Frostig Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi) - Gedik Üniversitesi - 3.9.2021 Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (c.a.t, Louisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, Good Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Bir İnsan Çiz Testi) - Dikkat Antalya - 3.9.2021 Metropolitan Okul Olgunluğu Testi - Dikkat Antalya - 27.8.2021 Iq Performans Testleri (porteus Labirentleri, Kent E.g.y) - Katarsis Psikoloji - 22.8.2021 Mmpı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri - Sarı Psikoloji - 10.11.2021 Peabody Resim Kelime Testi - Dikkat Antalya - 27.10.2021

Danışan Yorumları