1. Uzman
  2. Elif SEVİNÇ
Elif SEVİNÇ

Elif SEVİNÇ

Uzman Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Gelişimsel Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Gelişimsel Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 420
Yüz Yüze Terapi
süre 70 dk
ücret 800

Hakkında

Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans programından mezun oldum. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ekollerinde yüz yüze ve online danışmanlık hizmeti vermekteyim. Aynı zamanda Uygulamalı Davranış Analizi yöntemi ile otizm spektrum ve disleksi ile de çalışmalarımı sürdürmekteyim. Çocuk, ergen ve yetişkin yaş gruplarıyla çalışmaktayım. Çalıştığım alanlar: Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Sosyal Kaygı, Panik Bozukluk, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Sınav Kaygısı, Fobiler, Öfke Yönetimi, Özel Eğitim, Gelişim Sorunları, Otizm Spektrum Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seans süresi ortalama 50 dakikadır. İlk seans tanışma, danışanın ve problemin öyküsünün alınması ve uygulanacak ekolün tanıtılması ile gerçekleşir. Daha sonraki seanslar terapi gündeminin belirlenmesi, problemin detaylı analizi ve işlevselliği etkileyen düşüncelerle çalışma ile ilerleyecektir. İlk oturumlarda kişinin hayatında değiştirmek istediklerine göre amaçlar oluşturulur.

Seansların yapısı, uygulanacak ekol ve oturum sayısı danışanın ihtiyacına göre şekillenir. Hedeflere yönelik müdahaleler uygulandıktan sonra danışanın gelişimi üzerinde değerlendirme yapılır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT)

Eğitimler

Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Sosyal Hizmet Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Yıldız Teknik Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Psikolob Psikoloji - 4.10.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Brain Danışmanlık - 15.10.2021 Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi - Brain Danışmanlık - 23.9.2021 Oyun Terapisi - Brain Danışmanlık - 2.8.2021 Masal Terapisi - Sarı Psikoloji - 15.11.2021 Gelişim Testleri (agte Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Frostig Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi) - Gedik Üniversitesi - 3.9.2021 Projektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (c.a.t, Louisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, Good Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Bir İnsan Çiz Testi) - Dikkat Antalya - 3.9.2021 Metropolitan Okul Olgunluğu Testi - Dikkat Antalya - 27.8.2021 Iq Performans Testleri (porteus Labirentleri, Kent E.g.y) - Katarsis Psikoloji - 22.8.2021 Mmpı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri - Sarı Psikoloji - 10.11.2021 Peabody Resim Kelime Testi - Dikkat Antalya - 27.10.2021

Danışan Yorumları

Kaygi ve erteleme

(*)(*)(*)(*)(*)
e... ... - 7 ay önce
Elif hanımla erteleme davranışımla ilgili destek ararken tavsiye sayesinde tanıştık hala seanslarimiza devam ediyoruz, 4. Seansimizi gerçekleştirdik, kendimi çok daha rahat ve iyi hissediyorum, sürecimizde bana olan yaklaşımı, içtenlikle verdigi cevaplar çok iyi ve çok başarılı, yaklaşımında tamamen bireysel davranıyor kesinlikle çok faydasını gördüm çok memnunum.

emeklerinize sağlık

(*)(*)(*)(*)(*)
M... ... - 7 ay önce
Panik ataklarla uğraşmak benim için çok zordu hayatımı durma noktasına getirmişti ama terapi sayesinde önemli ilerlemeler kaydettim kontrol altına almayı başardım. Panik atağı ele alış biçiminiz ve verdiğiniz bilgiler, ödevler beni içinden çıkılmaz bir durumdan kurtardı her şey için çok teşekkür ederim

Teşekkürler

(*)(*)(*)(*)(*)
B... ... - 7 ay önce
Geçirdiğim süre gerçekten önemli ve olumlu bir deneyimdi. Görüşmeler kendimi daha iyi anlamama ve yönetmeme yardımcı oldu.
Toplam 4 yorum. Tümünü Gör