1. Uzman
  2. Emre ADIGÜZEL
Emre ADIGÜZEL

Emre ADIGÜZEL

Psikolog

Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 300

Hakkında

Merhaba, Ben Psikolog Emre ADIGÜZEL. Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca çeşitli eğitimlere ve sertifikasyon konferanslara katıldım. Lisans eğitimimin son senesinde özel kurum ve kuruluşlarda gönüllülük esasında stajyerlik yaptım. Halen devam etmekte olan askerlik hizmetimi Amasya İl Jandarma Komutanlığında psikolog subay olarak yapmaktayım ve aynı zamanda danışanlarımla bireysel görüşmelerimi online ortamda sürdürmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

▫️Öncelikle; siz değerli danışmanlarımın bilmesini isterim ki seanslarım 45-50 dakika sürmekte ve seanslarda konuşulanlar, Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği uyarınca gizlilik ilkesi ile korunmaktadır. Danışanın izni olmadan herhangi bir amaçla hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmamaktadır.

▫️Terapi süresinin başlaması ve siz danışanlarım adına mutlak başarıyla ilerleyip sonuçlanabilmesi için kısa bir ön görüşme sonrası; sizler geliş sebebinizi ve terapi sürecinden beklentilerinizi belirtip, ben ise size faydalı olabileceğim bilgi donanımımı ve yeterliliklerimi göz önünde bulundurarak bu doğrultuda seanslara başlama, başlamadan sonlandırma ve ne sıklıkla seanslar yapacağımıza dair kararları alacağız.

▫️Lisans eğitimim boyunca eğitimlerine katıldığım, üzerinde çalışmalar yaptığım ve iş hayatımda da bireysel danışmalar yaptığım bütün çalışma konularımı üzerine yoğunlaştırdığım kendimi çözüm yollarında en donanımlı ve yetkin hissettiğım psikolojik ve ruhsal bozukluklar konuları aşağıdaki gibidir.

Depresyon,

Bağımlılık(Madde bağımlılığı, Kumar Bağımlılığı

Ayrılık ( Ölüm ve yas süreci)

Bağımlı kişilik ( bağlanma sorunları)

Ölüm ( Ölüm korkusu, paranormal düşünceler)

Yalnızlık( yalnız kalma korkusu, terkedilme korkusu)

Özgüven Problemi ( kendini gerçekleştirme, birey hissedebilme ihtiyacı

Kişilerarası İlişkilerde Problemler

Stres Yönetimi

Mükemmelliyetçilik

Yetersizlik ve Değersizlik Algısı

SIFIRDAN BAŞLAMAK.

Üzerinde çalışmalarımın olduğu eğitimlerini almakta olduğum ve danışanlarımı kabul ettiğim ve çalıştığım konulardandır.

▫️Son olarak değerli danışanım, psikoterapi iki kişılik bir yolculuktur.. zamanı geldiğinde terapist müsait bir yerde iner ve danışan önceden olduğu gibi emin adımlarla hayat yolculuğuna devam eder..

Güzel bir hayat yolculuğu diliyorum ..😊
Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kabul ve Kararlılık(ACT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Gerçeklik Terapisi Manevi Danışmanlık Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Doğuş Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışcı Terapiler Eğitimi - Prof. Ebru Şalcıoğlu - 1.8.2020 Öz- Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık - Dr.christopher Germer- Kristin Neff - 11.4.2021 Yaşam Koçluğu Ve Nlp Eğitimi - Boğaziçi Enstitüsü - 15.7.2021

Danışan Yorumları