1. Uzman
  2. Emre AYDOĞAN
Emre AYDOĞAN

Emre AYDOĞAN

Uzman Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 600

Hakkında

Herkese merhabalar. Ben Uzman Psikolog Emre Aydoğan. 2019 yılında; İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Psikoloji Lisans Programı’ndan yüksek onur derecesiyle mezun oldum. 2021 yılında; İstanbul Arel Üniversitesi, Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’ndan: ‘’Kişilik, Kültür, Sağ Kanat Yetkeciliği, Siyasal İdeoloji ve Adil Dünya İnancı Arasındaki İlişkiler’’ adlı tezimi başarıyla savunarak ‘’Uzman Psikolog’’ unvanını almaya hak kazandım. Şu anda İstanbul Üniversitesi’nde doktora yapmaktayım ayrıca da İstanbul’da; kendi psikolojik danışmanlık merkezim olan Lethea Psikoloji’de, yüz yüze ve online şeklinde aktif olarak danışan görmekteyim. 2019 yılından beri Türk Psikologlar Derneği (TPD), 2021 yılından beri ise Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP) üyesiyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seans süreleri 45 dakikadır ancak ilk seanslarımız; ön görüşme, tanışma ve anamnez (psikolojik öyküyü öğrenme, geliş amacını anlama vb.) niteliği taşıdığından dolayı diğer seanslardan nispeten daha uzun sürmektedir. Amerikan Psikoloji Birliği'nin (APA) ve Türk Psikologlar Derneği'nin (TPD) yayımladığı Etik İlkeler'de de belirtildiği gibi; danışanın paylaştığı bilgiler, sırlar ve danışmanın bu konuda aldığı çeşitli notlar gizli kalacaktır. Fakat bu gizlilik ilkesinin danışanın kendisine ve başkalarına zarar verebileceği durumlarda göz ardı edilebileceği unutulmamalıdır.


Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerimi İstanbul Arel Üniversitesi’nde tamamladım. Danışanlarımla terapi seanslarını eklektik yaklaşım çerçevesinde yürütmekteyim.


Ağırlıklı olarak yetişkinlerle çalışmaktayım. Mesleki ilgi alanlarım; duygudurum bozuklukları (depresyon, vb.), anksiyete (kaygı) bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk ve ilişkili bozuklar ve kişilik bozuklukları şeklindedir. Akademik ilgi alanlarımla ilişkili olduğu için; ayrımcılık, toplumsal dışlanma, ilişki sorunları, yaşam evresi sorunları ve LGBTI+ ruh sağlığı gibi konularla da ilgilenmekteyim.


Yetişkinlerle çalışmanın yanı sıra daha önceden bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde; otizm spektrum bozuklukları, entelektüel yeti yitimi (mental retardasyon), dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), dürtü denetimi ve davranım bozuklukları, özgül öğrenme bozuklukları (disleksi, diskalkuli vb.), Tourette sendromu ve çeşitli diğer tik (istençdışı devinim) bozuklukları, uyum bozuklukları, bağlanma bozuklukları gibi çeşitli nörolojik, nöropsikolojik ve psikiyatrik bozukluklara sahip bireylerle ve bu bireylerin aileleriyle tam zamanlı olarak çalışma deneyimim bulunduğu için adölesan ve çocuk danışanları da görmekteyim.


Çalışma Grupları

Çift & Partner Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+ Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Eklektik Terapi Davranışçı Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

İstanbul Arel Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Role Of Psychology In Fıghtıng Covıd-19 Pandemıc: Internatıonal Perspectıve - Russian Psychological Society - 16.9.2020 Queer Dıversıty Conference: Lgbtı+ Movement In Cyprus - Queer Cyprus Association - 28.11.2020 Ötekisiz Psikoloji Atölye Dizisi "ayrımcılık" Modülü - Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (todap) - 23.1.2021 Ötekisiz Psikoloji Atölye Dizisi “cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliği” Modülü - Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (todap) - 10.3.2021 Ötekisiz Psikoloji Atölye Dizisi “toplumsa Cinsiyet ” Modülü - Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (todap) - 9.3.2021 Ötekisiz Psikoloji Atölye Dizisi "çalışma Hayatı Ve Psikologlar" Modülü - Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (todap) - 24.4.2021 Ötekisiz Psikoloji Atölye Dizisi "danışan/ Hasta Hakları" Modülü - Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (todap) - 22.4.2021 Lgbtı+ Bireylere Yaklaşım: Gökkuşağı Sempozyumu - Türk Psikologlar Derneği (tpd) - 8.6.2022 Bilişsel Davranışçı Terapi - İstanbul Arel Üniversitesi - 6.11.2023 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - İstanbul Arel Üniversitesi - 30.9.2023

Danışan Yorumları

Profesyonel

(*)(*)(*)(*)(*)
E... S... - 58 gün önce
Emre Bey, gayet işine hakimdi ve sorularıyla beni yönlendirdi. İlk kez bu alanda terapi almama rağmen kendimi stresli hissetmedim. Kesinlikle devam etmeyi düşünüyorum.

şahane

(*)(*)(*)(*)(*)
nurbanu - 9 ay önce
çok iyi bir dinleyici ve sorun çözücüydü, kendisi ile tanıştığım için çok memnunum. bir sonraki seans için çok heyecanlıyım.

Depresyon

(*)(*)(*)(*)(*)
DoubleF - 9 ay önce
3 seans yaptık Emre beyle. Başladığımız güne göre daha iyi hissediyorum kendimi. Verdiği ödevleri yapmayı seviyorum. Terapi ilgili olumsuz düşüncelerimin olumlu yöne evrilmesine neden oldu. Teşekkür ederim.
Toplam 3 yorum.