1. Uzman
  2. Esra TABAN
Esra TABAN

Esra TABAN

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 400

Hakkında

Merhaba. Ben psikolojik danışman Esra Taban. 2019 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. Hayatta bir çok zorlukla karşılaşıyoruz. Kimi zaman bu zorlukların üstesinden gelebilirken kimi zaman desteğe ihtiyaç duyabiliyoruz. Kendinizi daha iyi tanımak adına kendinize yapacağınız içsel yolculuğunuzda ve desteğe ihtiyacınız olan durumlarda size eşlik etmek için buradayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Lisans eğitimimden sonra mesleki donanımımı artırmak ve güncelliğimi korumak adına Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Mindfulness Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Kayıp, Travma ve Yas Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde BDT Uygulamaları, Oyun terapisi, Aşk ve İlişki Bağımlılığı gibi işlevselliği kanıtlanmış eğitimler aldım. Pek çok hayatla temas ettim. Pek çok hikaye ve danışan deneyimledim. Ben de her danışanımla birlikte bambaşka yollar, pencereler fark ettim. Öz şefkat, öz saygı, öz güven, kişiler arası iletişim problemleri, depresyon, kayıp ve yas, çocuk eğitiminde yaşanan problemler, ebeveyn-çocuk iletişimi, kaygı konularında aktif olarak çalışmaktayım. 


Çalıştığım Alanlar


OKB

Özgül fobi

Depresyon

Sosyal Anksiyete 

Yeme Bozukluğu 

Sınav, Sınanma Kaygısı

Sınır Kişilik Bozukluğu 

Özgül fobi

Narsisistik Kişilik Bozukluğu

Performans Kaygısı

Panik Atak

TSSB(Travma sonrası stres bozukluğu)

Yaygın Kaygı Bozukluğu

Sağlık Anksiyetesi 

Agorafobi

Bağlanma Sorunları

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Şema Terapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Bursa Uludağ Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Wısc-r - Kim Psikoloji - 15.8.2022 Çocuk Değerlendirme Testleri - Kim Psikoloji - 6.8.2022 Attentıoner - Kim Psikoloji - 5.11.2022 Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları Uygulayıcı Eğitimi - Braın Danışmanlık - 10.11.2022 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Braın Danışmanlık - 23.11.2022 Kriz ,travma Ve Yas Danışmanlığı Uygulayıcı Eğitimi - Braın Danışmanlık - 16.11.2022 Moxo Dikkat Testi - Moxo Türkiye - 30.7.2022 Şema Terapi - Marmara Psikoloji - 29.1.2023 Oyun Terapisi - Sarı Psikoloji - 15.1.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi - Paradoks Psikoloji - 21.2.2023

Danışan Yorumları