1. Uzman
  2. Goncagül SAĞATLI
Goncagül SAĞATLI

Goncagül SAĞATLI

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Sosyal Fobi , Panik Atak, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Sosyal Fobi , Panik Atak, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1000

Hakkında

Ben Klinik Psikolog Goncagül Sağatlı. 2016 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansımı  İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde, 2018 yılında tamamladım. Mesleki anlamda 5 yıldır çalışmalarımı sürdürmekte ve aktif olarak danışan görmekteyim. Ayrıca Darülaceze'de geriatri alanında psikolojik testler uyguladım. Bilişsel Davranışçı Terapi alanında Mehmet Zihni Sungur'dan eğitim ve süpervizyon aldım. Aynı zamanda MMPI testi uygulayıcısıyım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

2018 yılından beri aktif olarak yetişkin danışan görmekteyim. Terapi ekolü olarak bilişsel davranışçı terapiyi benimsedim ve seanslarımı bu ekole göre yapılandırmaktayım. Bilişsel davranışçı terapi ekolü, düşüncelerimizin davranış ve duygularımız üzerindeki etkisini vurgular. Psikoterapi seanslarının süresi kişiden kişiye göre değişmekle beraber en az 8 seans sürmektedir. Görüşmeler ilk 6-8 seans haftada bir görüşülecek şekilde düzenlenir. Birlikte belirlediğimiz terapi hedeflerine ulaştıkça bu görüşme sıklığı yavaş yavaş azalır ve danışanla birlikte alınan karar doğrultusunda sonlandırma sürecine girilir. Seanslar 50 dakika sürer.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Aydın Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Kognitif (bilişsel) Ve Davranış Terapileri Derneği - 1.5.2023 Mmpı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi Uygulayıcı Sertifikası - Psikiyatri Ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü - 3.5.2015 Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi - Filika Psikolojik Danışmanlık - 5.5.2017

Danışan Yorumları